וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מטה גור הגיש ערעור לבית המשפט העליון בפלורידה

17.11.2000 / 21:05

הדמוקרטים מבקשים למנוע הכרזה של מדינת פלורידה מחר על המנצח בבחירות בעקבות ההחלטה היום בבית המשפט לפיה לא יוכרו תוצאות הספירה החוזרת; החלה ספירת קולות הנעדרים; מטה בוש עדיין לא חוגג: "במערכת בחירות זו, החלטות שיתקבלו מחר הם נצח עבורנו"

פרקליטיו של המועמד הדמוקרטי, אל גור, הודיעו הערב כי יגישו ערעור ובקשה לדיון חירום בבית המשפט העליון של פלורידה, על ההחלטה שלא להתחשב בספירה החוזרת המתבצעת כעת.

שופט בפלורידה דחה היום עתירה שהגיש אל גור לבית המשפט, בבקשה לכלול את תוצאות הספירה הידנית החוזרת במספר מחוזות במדינת פלורידה, בתוצאות הסופיות בבחירות לנשיאות במדינה.

ההחלטה תאפשר לשלטונות בפלורידה להודיע מיהו המנצח בבחירות לנשיאות כבר מחר, ובכך להכריז גם על הנשיא הבא של ארצות הברית.

השופט במחוז לאון, טרי לואיס, אמר שמזכירת המדינה של פלורידה, קתרין האריס, נהגה באופן סביר כאשר קבעה שהמדינה לא תקבל את תוצאות הספירה הידנית החוזרת.

בינתיים החלה ספירת קולות הנעדרים, שעל פי החוקה, חייבת להסתיים עד מחר ואז תכריז מדינת פלורידה על המנצח במדינה ולמעשה על הנשיא ה-43 של ארצות הברית. ג'ורג' וו. בוש מוביל כעת ב-305 קולות.

ראש הצוות הרפובליקני בפלורידה, ג'יימס בייקר הודיע ששוחח עם בוש מיד לאחר ההחלטה. בוש אמר כי הוא "כמובן מרוצה" מהחלטת בית המשפט - החלטה שכל הנראה תצמיד לו, החל ממחר, את התואר הנשיא הנבחר.

במטה בוש בכל אופן, עדיין לא ממהרים לחגוג - בתגובה לשאלה כיצד יגיבו אם מחר יוכרזו התוצאות של פלורידה אמרו שם: "במערכת הבחירות הזו, החלטות שיתקבלו מחר הם נצח".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully