וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו: "יש תחושה שהמדינה על הפנים"

18.11.2000 / 6:57

ראש הממשלה לשעבר, מותח ביקורת קשה על תפקוד הממשלה בניהול המשבר עם הפלסטינים; "הרבה אנשים מרגישים שהמדיניות שהנהגתי הייתה נכונה"; למרות יתרון של 20 אחוזים בסקרים על פני ברק - מצהיר נתניהו: "אני עדיין מתלבט. כמי שהיה שם - זה לא גן של שושנים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אמש כי הוא עדיין מתלבט האם לחזור למפה הפוליטית ולהתמודד על ראשות הממשלה: "אני צריך לקבל החלטה בין השיקול הלאומי לשיקולי האישים".

בראיון לערוץ 2 אתמול, מתח נתניהו ביקורת על תפקודו של ראש
הממשלה: "יש תחושה שהמדינה על הפנים ושל חוסר שביעות רצון במישור המדיני והביטחוני", אמר נתניהו. "הרבה אנשים, גם מהשמאל, מרגישים עתה שהמדיניות בהנהגתי - 'יתנו יקבלו' - הדדיות, איסוף הנשק והפסקת מדיניות הדלת המסתובבת - היתה נכונה".

בתוכנית הוצג סקר המעניק לנתניהו יתרון של 20 אחוזים על פני ראש הממשלה ברק. בתשובה לשאלה מדוע, בעצם, אינו חוזר השיב נתניהו: "כמי שהיה שם (בלשכת ראש הממשלה) - זהו אינו גן של שושנים".

הלקח שלי: "לשלם בזמן לספק - גם אם הוא לא רוצה"

נתניהו התייחס גם לכתם שדבק בו בדו"ח של הפרקליטות: "הלקח שלי מהפרשה, אתה איש ציבור - שלם בזמן לספקים, גם אם הוא לא רוצים".

"האזרח המודאג" הסביר מדוע החליט לבוא לביקור בשכונת גילה: "אני ירושלמי, משרדי נמצא 300 מטר מגילה. הייתי בטוח, כשהתחיל הירי על גילה, שתעשה פעולה והדבר ייפסק, אולם לאחר הירי המסיבי השבוע באתי לשם".

הפתרון: "להבהיר לראשי הרשות ששלטונם בסכנה"

נתניהו שטח בראיון את עמדתו כיצד יש להרגיע את המהומות. לדבריו, יש לפגוע אישית באינטרסים של בכירי הרשות: "אם במטוס של ערפאת מבריחים נשק - המטוס לא ימריא ולא ינחת".
לדעת נתניהו, יש לפגוע באינטרסים הכלכלים של הרשות כולל בחשבונות בנק שמחזיקים בכירי הרשות בישראל.

ראש הממשלה לשעבר אמר עוד, כי אירועי מנהרת הקבר נמשכו רק יומיים, מכיוון שבעת פריצתם הוא היה בחו"ל ומיד עם חזרתו הוא שוחח עם "בכיר מאוד ברשות", כהגדרתו, והבהיר לו כי "אם לא תהיה הפסקת אש מיידית - הטנקים יוכנסו לתוך הערים. אמרתי זאת לאותו בכיר מאוד ולא במסיבת עיתונאים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully