גם ענבל אור ברשימה: האנשים שחייבים למלך השוק האפור 37 מיליון דולר

וואלה! NEWS חושף את הצהרת ההון שהגיש שלי נרקיס והוצגה לחוקרים במסגרת פרשה 512 - ובה נחשפו קשריו עם ארגוני הפשיעה. בין החייבים גם מעצב האופנה אלי טהרי ואיש העסקים אלי רייפמן. התחקיר המלא במגזין וואלה!

14/04/2016
עריכה: ניר חן

(קונה מחברת "אור סיטי" בבעלות ענבל אור בריאיון לאולפן וואלה! NEWS)

37.5 מיליון דולר. זה הסכום שחייבים הנושים לשלי נרקיס, "הבנק של ישראל" ומלך השוק האפור, כפי שעולה ממסמכי הצהרות ההון שהגיעו לידי וואלה! NEWS ונחשפים כאן לראשונה ובתחקיר מגזין סוף השבוע של וואלה!. אותה הצהרת הון עניינה במיוחד את חוקרי להב 433, בעת שאלו בדקו את הפשיעה הכלכלית בפרשה 512. במסגרת הפרשה התגלה כי נרקיס הוא אחד המלווים הגדולים בארץ, וכי קשריו עם ראשי ארגוני הפשיעה הגדולים ביותר בישראל הדוקים.

נרקיס, ששמו הוזכר כאחד שהלווה כסף ליזמית הנדל"ן ענבל אור סכומי עתק, היה אחת הדמויות המרכזיות בעת חקירת הפרשה הגדולה בלהב 433. מאיר אברג'יל, זאב רוזנשטיין, יצחק אברג'יל ואחרים היו חלק מחבריו של נרקיס בדרך להפיכתו למלך הבלתי מעורער של השוק האפור בישראל. המסמכים חושפים כי גם כיום ממשיך נרקיס, תוך הקפדה יתרה לא לעבור על החוק, להלוות לנושים סכומים אסטרונומיים, כאשר אותו סכום לו חייבים – 37.5 מיליון דולר – הוא רק הסכום שדווח למס הכנסה.

נרקיס מחזיק בנכסי נדל"ן גדולים בקריית אריה ובירושלים; בית מידות בכפר שמריהו בשווי 3.75 מיליון דולר, שמשועבד לחוב של מעצב האופנה בעל שם העולמי אלי טהרי; ובירושה בשווי של 2.2 מיליון דולר. בנוסף לכך, לנרקיס שתי דירות בצפת בסך 200 אלף דולר, תקבולים בשווי של ארבעה מיליון דולר המשועבדים על שם טהרי, וחמש כספות שתכולתן לא פורטה. בסך הכול, לפי הצהרת הונו של נרקיס, הכסף ה"לבן" שדווח למס הכנסה מסתכם בכ-52 מיליון דולר.

הכסף ה"לבן" שדווח למס הכנסה מסתכם בכ-52 מיליון דולר. נרקיס בדיון בעניינה של ענבל אור, אפריל 2016(צילום: הארץ, עופר וקנין)
חלק מהצהרת ההון של שלי נרקיס(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

פריחתו של נרקיס, כך לפי הערכות מודיעיניות של המשטרה, החלה בניהול שוק אפור מפוקפק במיוחד ובקשר ישיר עם ארגון הפשיעה הגדול ביותר במדינה, ארגונו של יצחק אברג'יל. חלק מן הנושים של נרקיס כוללים, בין השאר, את ענבל אור, איש העסקים אלי רייפמן ובעבר אף החתים את איש הנדל"ן בועז יונה, שעמד במרכז פרשת חפציבה.

עוד עולה מן המסמכים כי לאורך השנים העביר נרקיס סכומי כסף נכבדים לראשי ארגוני פשיעה דוגמת מאיר אברג'יל. לפי עדותו במשטרה, הוא לא דרש להחזיר את החוב. "אני חבר גם של מאיר אברג'יל וגם של זאב רוזנשטיין", העיד נרקיס במשטרה, "גם אם מאיר ירצה להחזיר את הכסף, אני לא אקח".

נרקיס, שברבות השנים ירש את מעמדו כמלך השוק האפור מבני רביזדה (אליו נגיע בכתבה המלאה), הצהיר כי התקבולים ממימוש בית בכפר שמריהו הם על שמו של טהרי, בסך של ארבעה מיליון דולר. ואכן, הווילה בכפר שמריהו רשומה על שמו של טהרי, ולא על שמו של נרקיס עצמו.

עוד בוואלה!

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל

מהצהרת הונו שהגיש נרקיס בעת חקירת פרשה 512 עולה, כאמור, כי מלבד 37.5 מיליון דולרים שחייבים לו הנושים, הוא מחזיק מניות בשורה של בתי עסק. בין בתי העסק עליהם הצהיר נרקיס, ניתן למצוא השקעות בתאגידים, ביניהם "קיס ניהול בתי קפה", זכויות ב"חושן, חברה ליזום עסקי אנרגיה ונדל"ן", זכויות ב"איבוס בע"מ", וזכויות ב"אורטן מרכזי ספור בע"מ", בהערכה של 300 אלף דולר. נרקיס הצהיר כי עלות הקמת בית הקפה "אפרופו" שבבעלותו בקניון רמת אביב היא כ-600 אלף דולר.

בהמשך, הצהיר נרקיס כי ברשותו וברשות בני משפחתו יש תשעה חשבונות בנק, ביניהם כאלו הפועלים בחוץ לארץ. עוד הצהיר כי ברשותו חשבונות נאמנות אצל נאמנים שונים בסך 175 אלף דולר. נרקיס הצהיר עוד כי ברשותו כלי רכב אחד, מרצדס מסוג 500 בעלות של 150 אלף דולר, וכי תכולת הבית נאמדת בסכום של 350 אלף דולר.

"גם אם ירצה להחזיר את הכסף, לא אקח". מאיר אברג'יל(צילום: ניב אהרונסון)

אוסף התכשיטים והשעונים שברשותו נאמד בסכום של 700 אלף דולר, והכסף המזומן במטבע חוץ ובשקלים מוערך בסך של כשני מיליון שקלים. בסך הכול, הצהיר נרקיס, כי ברשותו כספים הנאמדים בסכום של כ-13.5 מיליון דולר.

שלי נרקיס מסר בתגובה לפניית וואלה! NEWS: "מה שהיה לי לומר, עניתי במקומות הרלוונטיים. מעבר לזה, אני לא רוצה לדבר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully