וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל: לא מצאנו בכל העולם נשק "לא קטלני" לפיזור מהומות

17.11.2000 / 19:18

לדברי האלוף גיורא איילנד, ישראל שלחה נציגים ל-25 מדינות כדי לחפש ציוד מתאים אך ללא הצלחה; "אם נוכל למצוא אמצעים שינטרלו את המפגינים למספר שעות ללא נזק גופני, נשמח להשתמש בהם"

למרות החיפושים בכל העולם אחר נשק יעיל לפיזור הפגנות, אך עם זאת לא הורג, ישראל לא מצאה אמצעים כאלו - כך אומר היום ראש אגף המבצעים בצה"ל, האלוף גיורא איילנד.

צה"ל שיגר לאחרונה נציגים ל-25 מדינות בעולם בתקווה למצוא אמצעים מתאימים אך ללא הצלחה. "לצערי, אין דבר כזה. אני מוכן לקבל כל אמצעי או הצעה מכל אחד", אמר איילנד, "אם נוכל למצוא משהו שנוכל להשתמש בו כדי לנטרל את המפגינים לתקופה מסוימת ולאחר מספר שעות הם יתאוששו ללא כל נזק - נשמח להשתמש בו".

לדברי איילנד, הבעיה היא שבין המפגינים נמצאים רבים הנושאים כלי נשק חמים, כך שהחיילים חייבים לשמור מרחק של לפחות 100 מטרים מההמון ולמנוע מהמפגינים להתקרב עליהם.

צה"ל החל את החיפושים לאור הביקורת הבינלאומית, בעיקר של ועדת זכויות האדם של האו"ם, על השימוש המופרז בכוח מצד ישראל שהביא למעלה מ-200 הרוגים פלסטינים.

האלוף איילנד הוסיף, כי הצבא כינס 140 אנשי היי-טק ומומחים כדי למצוא פתרון לבעיה. בנוסף גילה, כי נמצא אמצעי אפשרי באחת ממדינות העולם, אולם היא סירבה למכור אותו לישראל. איילנד סירב למסור את שמה של המדינה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully