וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה מאיימת להטיל סנקציות בסכום של 4 מיליארד דולר על ארה"ב

17.11.2000 / 14:45

בבקשה שהוגשה לארגון הסחר העולמי טוען האיחוד: ארצות הברית מפרה הסכמי מס; קלינטון חתם השבוע על תקנות מס חדשות, שלדברי וושינגטון יתקנו את ההפרות האמריקאיות

האיחוד האירופי ביקש מארגון הסחר העולמי רשות להטיל סנקציות בהיקף כולל של 4.04 מיליארד דולר על ארצות הברית, בעקבות הפרה של הסכמי מס בין ארצות הברית לאיחוד. האיחוד הודיע כי הוכנה רשימה של מוצרים אמריקאים עליהם יחולו הסנקציות. זוהי בקשת הסנקציות הגבוהה ביותר שהוגשה אי פעם לארגון הסחר העולמי.

"הבקשה הזאת נועדה להגן הזכויות שלנו בארגון הסחר העולמי, העולות בקנה אחד עם הסכמים אליהם הגענו עם ארצות הברית, בספטמבר", אומר נציב הסחר האירופי, פסקל לאמי, בהצהרה.

גם אם תתקבל הבקשה, לא יוכל האיחוד להטיל סנקציות על סחורות אמריקאיות לפני אמצע השנה הבאה. ארגון הסחר העולמי קבע בחודש פברואר השנה כי תוכנית התאגיד לסחורות הזרות, המעניקה קרוב לארבעה מיליארד דולר ליצואנים אמריקאים מדי שנה אינה חוקית.

נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, חתם השבוע על תקנות חדשות המבטלות את התוכנית האמריקאית, שהעניקה הטבות מס ליצואנים אמריקאים. התקנות החדשות ויוצרות מערכת הטבות מס חדשות לחברות אמריקאיות.

וושינגטון טוענת שהתקנות החדשות עולות בקנה אחד עם ההגבלות של ארגון הסחר העולמי. ארגון הסחר יכריע בין אירופה לארה"ב בהליך שעלול להימשך חודשים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully