וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החיזבאללה: המטען בהר דב – הראשון בסדרת פעולות נגד ישראל

17.11.2000 / 13:30

מזהיר את ישראל: "התחלנו במערכה חדשה עד לשחרור חוות שבעא. התכוננו לפעולות נוספות"; מקור בכיר בארגון: אינני יכול לומר אם הפעולה אתמול נועדה לשבות חיילים ישראלים נוספים; דיפלומט זר בביירות רומז: סבלנותה של ישראל עומדת לפקוע

מאת שי שריג

דובר מטעם החיזבאללה מגיב הבוקר על הפעולה שביצע אתמול הארגון, במהלכה הופעל מטען צד לעבר סיור ישראלי בגזרת הר דב ("חוות שבעא"), אותה נחוש החיזבאללה לשחרר בכל מחיר. המקור הבכיר בחיזבאללה אומר בהצהרות בלעדיות לעיתון הלבנוני "הדיילי סטאר", כי פעולת החיזבאללה אתמול היא הראשונה במערכה חדשה שפתח הארגון נגד הישראלים באזור שבעא. "אתם עומדים לראות פעולות נוספות עד שחוות שבעא ישוחררו".

דובר יוניפי"ל, תימור גוקסל, אומר כי פעולת החיזבאללה אינה תורמת להרגעת המתיחות הרבה השוררת ממילא באזור, והיא עלולה להביא להסלמת המצב, על רקע האזהרות הישראליות מפני התלקחות אפשרית בגבול עם לבנון.

בתוך כך מסר מקור בכיר בחיזבאללה, בתשובה לשאלה אם הפעולה נועדה לשבות חיילים ישראליים נוספים: "אינני יכול לאשר או להכחיש זאת". דברים אלו נאמרו לעיתון "א-שרק אלאווסט".

דיפלומט מערבי בביירות אמר בתגובה לפעולת חיזבאללה: "בנקודה מסוימת, הישראלים יגידו כי 'כלו כל הקיצין', ולדעתי אנחנו הולכים ומתקרבים לרגע הזה".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully