וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וייטנאם מקבלת בחום את הנשיא קלינטון

17.11.2000 / 11:25

נשיא ארצות הברית מתקבל במדינה בהתרגשות רבה; התושבים מריעים לו ונלחמים כדי ללחוץ את ידו או לגעת בו; קלינטון מחזיר חיבה ויוצא לטיול ברחובות הבירה האנוי, אוכל במסעדה ועושה שופינג; זהו ביקורו האחרון כנשיא

תושבי וייטנאם הריעו, נופפו, חייכו וניסו לגעת בנשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, בביקורו ההיסטורי במדינה. קלינטון הוא הנשיא האמריקאי הראשון שמבקר בוייטנאם, מאז הסתיימה המלחמה בין שתי המדינות לפני 25 שנה. הביקור, שיארך ארבעה ימים, יהיה ביקורו הדיפלומטי האחרון כנשיא.

אחרי בוקר של פגישות מדיניות, יצא קלינטון לטעום מהחיים בעיר הבירה האנוי כשלחץ ידיים עם אנשים ברחוב, אכל ארוחת צהריים במסעדה קטנה ואפילו עשה קצת שופינג.

"היי, מה שלומכם?", קרא קלינטון לעבר המלצרים כשנכנס לתוך מסעדת "קוטו". הוא אכל ארוחה של ירקות מאודים עם פיתה וחומוס בקומה השנייה של המסעדה, כשכל צוות המסעדה מתרכז סביבו. מנהל המסעדה לא שכח להתנצל בפני הלקוחות בקומה הראשונה של המסעדה על השירות האיטי: "שולחן 12 מעסיק אותנו".

קלינטון גם נכנס לחנות לדברי אמנות במרכז האנוי, קנה כמה מתנות לכבוד חג המולד, ואחר כך יצא למרפסת שמשקיפה על הרחוב. הוא מצא את עצמו פנים מול פנים עם תושבים שנשענו על חלונות הבניין הסמוך ומיד לחץ את ידיהם. "אני נרגש מהחביבות של האנשים ברחובות", אמר קלינטון לאחר מכן בארמון הנשיאותי, "זה סימן טוב".

כוחות הביטחון של וייטנאם דחפו והגבילו את העיתונאים והצלמים שכיסו את הביקור בעת הביקור בארמון הנשיאותי, עד שאפילו קלינטון ביקש להפסיק את המהומה.

קבלת הפנים החמה לקלינטון במדינה מדהימה בשל העובדה שהאומה שהוא מייצג אחראית למלחמה עקובה מדם שגבתה את חייהם של כמעט שלושה מיליון וייטנאמים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully