וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשל המצב: 15 אלף עובדי מלונות ייצאו לחופשה ללא תשלום

17.11.2000 / 9:38

העובדים ייצאו לחופשה של שלושה חודשים; אם המצב הביטחוני לא יירגע תתארך חופשתם בשלושה חודשים נוספים; לפי ההסכם קודם יפוטרו העובדים הזרים, הזמניים, עובדי חברות כוח אדם וגמלאים; בתקופת החופשה העובדים יקבלו דמי אבטלה והיא תחשב כתקופה עבודה לצורך צבירת ותק

15 אלף עובדי מלונות מתוך 22 אלף ייצאו בסוף החודש לחופשה של שלושה חודשים ללא תשלום. המעסיקים יוכלו להאריך, לפי הצורך, את החופשה לשישה חודשים. הדברים סוכמו אמש לאחר משא ומתן ממושך בין הסתדרות עובדי המלונאות והאירוח לבין ועדת העבודה בהתאחדות המלונות.

המלונות בארץ (פרט לאילת) החלו לגבש תוכניות פיטורין לחלק גדול מהעובדים לאחר שהאירועים הביטחוניים גרמו לירידה חדה בתפוסת החדרים במלונות. אולם בסופו של דבר נענתה התאחדות המלונות להצעת ההסתדרות להוציא את העובדים לחופשה ללא תשלום. הצדדים סיכמו כי אם תהיה רגיעה במצב הביטחוני ובעקבות כך המצב במלונות ישתפר יוחזרו העובדים, אולם אם לא תסתמן רגיעה תוארך החופשה בשלושה חודשים נוספים.

"הארץ" מפרסם כי לפי ההסכם ייצאו העובדים לחופשה רק לאחר שיפוטרו העובדים הזרים, העובדים הזמניים, עובדי חברות כוח אדם וגמלאים. בתקופת החופשה יקבלו העובדים דמי אבטלה מהביטוח הלאומי והיא תחשב כתקופת עבודה לצורך צבירת ותק. כמו כן העובדים יהיו זכאים להמשך ההפרשה לקרן הפנסיה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully