וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית משפט בפלורידה: הספירה הידנית תימשך

17.11.2000 / 0:00

מהלך זה יכול לשלוח את אל גור לבית הלבן; הספירה תימשך אל תוך שבוע הבא כשברקע ממתינים כולם לספירת קולות החיילים והימאים שאמורה להתקבל בסוף השבוע; בוש דחה את הזמנת גור להיפגש בארבע עיניים כדי לפתור את בעיית הספירה החוזרת

בית המשפט העליון של מדינת פלורידה קבע הלילה כי המחוזות במדינה יכולים להמשיך בספירה הידנית החוזרת של קולות הבוחרים, הדמוקרטים מאמינים כי מהלך זה יוכל להביא מספיק קולות שיישלחו את סגן הנשיא, אל גור לבית הלבן.

בית המשפט בפלורידה הפך את החלטת בית הדין לערעורים באטלנטה שדן בשאלת חוקיות הספירה הידנית, שנערכה בכמה מחוזות בעייתים בפלורידה. הדמוקרטים דורשו מבית המשפט גם להגדיר את אופן ביצוען של הספירות הידניות ואת המועד להשלמת הספירות ולהעברת התוצאות. ואכן נקבע כי הבחירות ימשיכו גם בשבוע הבא. בכל מקרה ממתינים בארה"ב לקולות החיילים והימאים שיתקבלו רק בסוף השבוע והם אלו הצפויים להכריע את הבחירה.

הדמוקרטים דורשו ממזכירת מדינת פלורידה, קתרין האריס, לחשב את תוצאות הספירה הידנית במניין הקולות הסופי. האריס סירבה לבקשת הדמוקרטים להמשיך את הספירה הידנית במחוזות הבעייתיים מעבר למועד הסופי שנקבע. בינתיים נמשכת ההמתנה לקולות החיילים, הימאים ותושבי החוץ, שספירתם תסתיים עד ליום שבת.

גורג' וו. בוש דחה הלילה את הצעת אל גור להמשיך את הספירה הידנית בפלורידה. בוש אף דחה את הזמנת גור להיפגש בארבע עיניים כדי לפתור את בעיית הספירה החוזרת, והודיע כי ייפגש עימו רק לאחר ההכרזה על הנשיא הבא.

אמש דחה בית המשפט העליון את בקשת מזכירת מדינת פלורידה להפסיק את ספירת הקולות הידנית. לבקשה זו הצטרף גם מטה בוש, המתנגד להמשך הספירה הידנית, מחשש שיתווספו קולות לאל גור.

במטה גור הכריזו על פסיקת העליון כנצחון חשוב בדרך לבית הלבן וכסימן לתבוסתו של בוש. מקורביו של סגן הנשיא מקווים כי במחוזות פאלם ביץ' וברוארד תימשך ספירת הקולות הידנית, שבסופה יאושר נצחונו של גור בפלורידה. מניין הקולות במחוזות הללו, הנחשבים למעוז הדמוקרטים, נאמד בכמיליון. לטענת מטה גור, אלפי קולות במחוזות אלו לא נקראו במכונה האוטומטית, שלא הבחינה בניקוב על הטופס.

על פי מניין הקולות הנוכחי של שלטונות פלורידה, עומד יתרונו של בוש על 300 קולות בלבד. במטה בוש טוענים כי הספירה הידנית מנוגדת לחוקה, מאחר ורק מצביעים מסויימים זוכים לטיפול שונה, וזאת בהתאם למקום מגוריהם.0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully