וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שחור זה ירוק

16.11.2000 / 22:07

חברת קוקה קולה תשלם 192 מיליון דולר פיצויים לעובדים אפרו אמריקאים - על אפליה; מדובר בהסכם הפיצויים הגדול ביותר בארצות הברית - בתביעה על אפלייה גזעית; נגד החברה עומדת תביעה נוספת של ארבעה עובדים שטוענים כי קוקה קולה הפלתה אותם

קוקה קולה, היצרנית הגדולה ביותר של משקאות קלים בעולם, תשלם פיצויים בסך 192.5 מיליון דולר למאות אפרו-אמריקאים שעבדו בחברה וטענו שהופלו לרעה.

הסכם הפשרה שהושג בין החברה לעובדים לשעבר, כולל 113 מיליון דולר פיצויים לתובעים, והוא שובר את השיא הקודם שהושג בהסכם פיצויים על אפליית עובדים על רקע גזעי, בתביעה שהוגשה נגד חברת הנפט, טקסקו, ועמד על 176.1 מיליון דולר. ההסכם כולל גם סכומים נכבדים שיוקצו לצורך אימון ושיפור תנאי העבודה של עובדים בני מיעוטים.

בסעיף הרביעי בהסכם נקבע שקוקה קולה תקצה 188 מיליון דולר לצורך פיצוי 2000 עובדים, שטענו כי החברה הפלתה את עובדיה בשכר, קידום, ובכתיבת דו"חות הביצועים התקופתיים עליהם. קוקה קולה לא קיבלה את ההאשמות הללו.

מניות החברה ירדו היום ב-6.25 אחוזים. בשנה האחרונה עלו המניות משער של 42 דולר למניה, ל-69 דולר.

ההסכם קורא לחברה לערוך סקירה מדוקדקת של הדרך בה מוכשרים העובדים שלה. ההליך יבוצע על ידי כוח משימה מחוץ לחברה, שמסקנותיו יהיו מחייבות.

הסכם הפשרה אמור לפצות על נזקים שנגרמו לעובדים שחורים שהועסקו בחברה בין אפריל 1995 ליוני 2000. הוא כולל שכר לעורכי הדין, והקמת קרן לקידום הישגים.

התביעה הוגשה בשנה שעברה, אך ההסכם שהושג לא מסיים את מסכת התביעות על אפליה גזעית נגד החברה. קוקה קולה נתבעה לשלם 1.5 מיליון דולר פיצויים על ידי ארבעה עובדים לשעבר, שטוענים שהחברה הפעילה נגדם מדיניות אפליה על רקע גזעי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully