וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחקיר צה"ל קובע: רס"ל אבנר שלום נפגע מאש כוחותינו

16.11.2000 / 22:19

התקרית שאירעה בשבת נחקרה בפיקוד הדרום ומסקנותיה פורסמו היום; שלום, שמתוקף תפקידו היה אמור להישאר בג'יפ, יצא ממנו והצטרף להסתערות על המחבלים; כוח צה"ל סמוך חיפה על ההסתערות ופגע בו בגבו; ממצאי הדו"ח הועברו למשפחתו

רס"ל אבנר שלום שנהרג בתקרית ירי בצומת גוש קטיף בשבת שעברה, נפגע גם מאש כוחותינו, כך עולה ממסקנות תחקיר צה"ל שנערך בפיקוד הדרום ומתפרסם היום. עיקרי התחקיר אף הוצגו לבני משפחתו. בתחקיר נקבע כי הכוח פעל במקצועיות ונחישות.

ממצאי התחקיר עולה כי האירוע החל כאשר הרכב ובו שני מחבלים פלסטינים התקרב לכלי הרכב הצבאי בו נסע רס"ל שלום. אחד המחבלים יצא מהרכב ופתח באש לעבר חיילי צה"ל. מהאש נפצע קל מפקד הכוח. המפקד ושני חיילים שהיו עמו יצאו מהרכב והסתערו לעבר המחבלים. תוך שהם מקבלים סיוע באש מכוח סמוך.

רס"ל שלום, אשר שימש באירוע כנהג הג'יפ, היה בעברו לוחם ביחידה מובחרת ולכן נכתב בדו"ח: "תוך שמירה על הערכים עליהם התחנך - בהם חתירה למגע, דבקות במשימה וערך האחווה" הסתער על המחבלים וזאת למרות התרגולת המחייבת את הישארות הנהג בכלי הרכב. בהסתערות נפצע רס"ל שלום מאש המחבלים ומכיוון שחצה את קו הירי של כוח צה"ל שחיפה על ההסתערות , נפגע בגבו מאש צה"ל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully