וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הטנגו האחרון בארגנטינה

16.11.2000 / 19:55

ממשלת ארגנטינה בקריאה נרגשת לאו"ם: "הצילו את הטנגו"; הנשיא הארגנטינאי קרא לארגון להכיר בטנגו כריקוד הלאומי במדינה בטרם יכחד

בארגנטינה מודאגים כי הריקוד הפופלרי של המדינה - הטנגו- מאבד מערכו ועלול להיכחד. זו הסיבה לכך שלאחרונה פתחה ממשלת ארגנטינה בקמפיין מאסיבי להצלת הריקוד הלאומי.


אחרי הכדורגל, הטנגו הוא כנראה הייצוא המוכר ביותר של ארגנטינה ועכשיו הממשלה שם רוצה שהריקוד יוכר על ידי האו"ם כריקוד הלאומי של המדינה.
נשיא ארגנטינה , פרננדו דה לה רו, שעומד בראש הקמפיין להצלת הטנגו אמר שהוא משוכנע שהאו"ם יכיר בחשיבות הטנגו כחלק מהזהות הארגנטינאית , "הטנגו הוא אלמנט חיוני של התרבות והרוח שלנו", הצהיר לאחרונה הנשיא במהלך ארוע חגיגי בבירה, בואנוס איירס.

דה לה רו מקווה כי ההחלטה של יונסקו, הגוף התרבותי של האום, להכיר "בביטויים מסורתיים של תרבות פופולרית" ברחבי העולם כמו שפה, ספרות שבעל פה, מוסיקה וריקוד תסייע גם להכרה בטנגו כריקוד לאומי.
בחודש יוני הקרוב עתיד הארגון להחליט האם הטנגו ראוי לחברות בקטגוריה זו.

מאפריקה עד פינלנד

הטנגו התפתח בארגנטינה במאה ה-19 בקרב מהגרים שהגיעו מאפריקה ואירופה. המוסיקה וצעדי הריקוד המורכבים של הטנגו מושפעים מהתרבות האפריקאית כמו גם ממסורת כפרית ארגנטינאית ותיקה. בתחילת דרכו היה הריקוד פופולרי בעיקר באזורים נכשלים של המדינה, בברים ובבתי בושת. הטנגו נתפס בתחילה כריקוד מיני והתקשר בעיקר לזנות, למרות שלאחרונה פורסם שבפעם הראשונה רקדו את הריקוד דווקא שני גברים.

כאשר המהגרים החלו להשתלב עם התרבות הארגנטינאית השתלב גם הריקוד והפך לפופלרי בקרב רוב שכבות האוכלוסייה בארגנטינה. בשנות העשרים של המאה הקודמת החל ריקוד הטנגו להופיע במועדוני לילה בפריז והפך במהרה לשגעון אופנה. בשנים האחרונות תופסת אופנת הטנגו תאוצה, בעיקר בגלל סרטים שעסקו במחול הלוהט, דוגמת הסרט המוזיקלי "אוויטה".

וכך הריקוד שפעם נודע לשימצה הוא היום פופלרי בפסטיבלי מחול בכל העולם, ואפילו בפילנלד מקיימים מדי קיץ פסטיבל טנגו המוני, "הטנגו גורם להרבה פינים להרהר במשמעות החיים ומספק מענה לשאלות קיומיות שמטרידות אותנו", אמרה הפוליטקאית הפינית אווה קוחסקו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully