שנה לבחירות 2015 | פרויקט מיוחד

יו"ר הרשימה המשותפת: "החזרת גופות היא מעשה מוסרי"

ח"כ איימן עודה לא מתנצל על דעותיו ועל דרכו, משוכנע שהתקשורת מחפשת את הפרובוקציות ושביקור משפחות המחבלים היה מעשה מוסרי. ואיך יחסיו עם ליברמן? "פעם אחת אמרתי לו שלום והוא לא ענה", אמר בריאיון לאולפן וואלה! NEWS. שנה לבחירות - פרויקט מיוחד

דב גיל-הר
04/03/2016
עריכה: ניר חן

"אנחנו 20% מהאוכלוסייה בישראל, בלעדינו אי אפשר, אבל כשאני בכנסת המטרה היא לדבר לכולם, וכשאני מגיע לאולפן וואלה! NEWS אני פונה גם לציבור היהודי. אם 30% מהיהודים יקשיבו, נשיג את המטרה", כך אמר יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, בריאיון מיוחד לרגל שנה לבחירות 2015.

"אני בן העם שלי בכל רמ"ח איבריי, ומהמקום הכי טבעי אני פונה לציבור היהודי ומדבר אליו. אם הייתי רוצה לדבר רק לציבור הערבי, הייתי יכול להישאר בוועדות המעקב לאוכלוסיות הערביות. כשאני כאן, בוואלה! NEWS, אני חייב לדבר לכלל האוכלוסייה", אמר עודה.

שנה לבחירות - פרויקט מיוחד בוואלה! NEWS

"אני כאן כדי לדבר לכלל האוכלוסייה". עודה באולפן וואלה! NEWS(צילום: מערכת וואלה!)

עודה התייחס לסערה שאפפה את שלושת חברי רשימתו, אלה שמשתייכים לבל"ד, בבואם למשפחות מחבלים שלצדם עמדו דקת דומייה. "אני בורח מפרובוקציות, החזרת גופות היא מעשה מוסרי", אמר, אך הודה כי הדרך הייתה שגויה: "פרסום התמונות האלה זו טעות, אבל מהותית - זה מעשה מוסרי".

"הממשלה אורבת לנו והעומד בראשה משתלח בנו כל הזמן. אני רוצה שהציבור הישראלי יבין זאת. כשנתניהו היה יו"ר האופוזיציה בתקופת רבין, הוא תהה באיזו זכות הערבים מחליטים על המדינה היהודית. בשנת 96' הפער היה עשרות אלפי קולות, הערבים בהחלט יכולים להחליט מי יהיה ראש הממשלה. נתניהו לא תופס את זה, הוא רק מסית ומשתלח בציבור שלם בלי להבין שמדובר ב-20% מהאוכלוסייה", אמר עודה.

טוב לדעת (מקודם)

הסוד לשיפור חיי המין שלכם – כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם "גברא"

"רק עם ליברמן אני לא מדבר, הוא גזען"

"יש מיעוטים בעולם שבחרו לבנות פרלמנט במיוחד עבורם. אנחנו לא רוצים עוד פרלמנט, אלא בוחרים להיות במגרש הכללי. אנחנו רוצים פרלמנט של פלסטינים בירושלים המזרחית, שם צריכה לקום מדינה פלסטינית לצד ישראל - ולא על חשבונה", הוסיף עודה. בהמשך, הסביר כי חזרת השמאל לשלטון תלויה לא מעט במצביעים הערבים: "מה שאני יודע על כוחה של האוכלוסייה הזאת, יודעים גם במרצ וביש עתיד. אם במחנה הציוני יחשבו קצת, הם יבינו שבלי האוכלוסייה הערבית הם אף פעם לא יגיעו לשלטון".

כשנשאל עודה באשר להכתבת הטון במפלגה, הוא משוכנע כי קולו נשמע חזק מכולם. "התקשורת מחפשת פרובוקציות, זה מעגל שמזין את עצמו. הקול שלי דמוקרטי, פתוח ונאור. אני לא רואה אפשרות שהרשימה תתפצל, נרוץ שוב ונגיע ל-15 מנדטים פעם נוספת", אמר.

באשר ליחסיו עם חברי הכנסת מהימין, עודה מסביר כי הוא ביחסים תקינים עם כולם, למעט אחד. "ליברמן הוא היחיד שאני לא מדבר איתו. אני לא 'אבו-עלי', הוא יושב לידי ופעם אחת אמרתי לו שלום והוא לא ענה, מאז לא דיברנו. הוא גזען, הוא בחר לא לדבר וזו בעיה שלו. אני מדבר עם כולם, כי אדם שבטוח בעצמו ובצדקת דרכו צריך לדבר עם כולם. יש ביני לבין בני בגין תהום, אבל הוא דמוקרט, הוא לא מחפש קולות בפריימריז על חשבון הכלל".

(עדכון ראשון: 19:25)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully