וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט נזף במשטרה - ושיחרר חשוד בתקיפה חמורה

ורד כהן-ברזילי

13.10.2002 / 22:01

המשטרה ביקשה להאריך מעצרו של רייאן שמסיאן מר"ג בחשד שתקף מהמר בשל חוב; השופט זעם: יש גבול לכל תעלול; שלח החשוד למעצר בית וקבע: למרות חומרת המעשים, לא אשלים עם חקירה רשלנית

שופט בית משפט השלום בתל אביב, דניאל בארי, נזף הבוקר במשטרה על שהתרשלה, כהגדרתו, בעבודתה במהלך חקירת אדם החשוד בתקיפה בתנאים מחמירים. עקב כך, הוא הורה לשחרר למעצר בית את החשוד, תוך שהוא מאיים על נציג המשטרה בדיון כי ידווח לראש אגף החקירות על עבודתו "השערורייתית".

השופט בארי דן הבוקר בבקשת משטרת מרחב יפתח להאריך בשנית את מעצרו של החשוד, רייאן שמסיאן, תושב רמת גן בן 23, שנעצר בשבוע שעבר. בדיון הקודם האריך השופט בארי את מעצרו בארבעה ימים. במהלך אותו דיון טענה המשטרה כי לפני כחודשיים איים שמסיאן לרצוח מהמר, שהיה חייב לו כסף, במועדון הימורים בתל אביב . המשטרה טענה עוד, כי שמסיאן חשוד שהכה בהזדמנות אחרת את המהמר ופצע אותו.

במהלך הדיון הקודם נטען כי מצבו הנפשי של המהמר הידרדר מאז שהותקף, וכי הוא מאושפז בשל כך בבית חולים פסיכיאטרי. בהחלטתו להאריך את מעצרו של שמסיאן כתב השופט בארי: "המעשים המיוחסים למשיב הינם חמורים ביותר. מדובר בתקיפתו של אדם על רקע אי החזרת חוב, וכן השמעת איומים כי יעונה לו רע אם יפנה למשטרה. המעשים לכאורה, מעידים על מסוכנות, ועל חשש ממשי להשפיע על עדים".

"הדו"חות נכתבו לפני הדיון"

הבוקר שבה המשטרה לאולם המעצרים ובידה בקשה להאריך שוב את מעצרו של שמסיאן בשלושה ימים. בא כוח המשטרה הציג בפני השופט בארי מסמכים סודיים, בהם פירט כביכול את עבודת המשטרה שנעשתה עד כה. נציג המשטרה טען כי יש להותיר את שמסיאן במעצר משום שהוא עדיין מהווה סכנה לציבור, וכי אנשים שהיו עדים לאירוע אינם ששים לשתף עמה פעולה בשל חששם ממעשה נקם.

מנגד טען פרקליטו של שמסיאן, עו"ד משה סוחמי, כי החקירה "עומדת במקום" ולכן בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של מרשו משולה לאחזקת בן ערובה. השופט בארי קיבל את טענת הסנגור וכתב בהחלטתו: "למרבה הצער לא נעשו פעולות מספיקות מאז הארכת המעצר הקודמת. למרות חומרת המעשים המיוחסים למשיב, אין להשלים עם חקירה רשלנית ולא נמרצת כשאדם נמצא במעצר". בשל כך, הורה השופט לשחרר את שמסיאן למעצר בית מוחלט בבית חברתו.

בתום הדיון פנה השופט בארי לנציג המשטרה ונזף בו על תפקוד המשטרה בתיק. "יש גבול לכל תעלול", זעם. "אני לא אגיד לך את דעתי על הדו"חות הסודיים שהגשת. אני לא נולדתי אתמול ואני יודע שכתבת אותם לפני הדיון", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully