וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט באטלנטה יכריע בחוקיות הספירה הידנית בפלורידה

16.11.2000 / 17:39

מזכירת מדינת פלורידה דחתה את בקשת הדמוקרטים להמשיך את הספירה הידנית מעבר למועד הסופי שנקבע; בוש דחה אמש את הצעות גור להמשיך בספירה בפלורידה ולהיפגש בארבע עיניים לפתור את הבעיה; על פסיקת אטלנטה יוכל לערער מטה בוש בבית המשפט העליון בוושינגטון

בית המשפט לערעורים באטלנטה ידון היום בעתירת הדמוקרטים בשאלת חוקיות הספירה הידנית, שנערכה בכמה מחוזות בעייתים בפלורידה. הדמוקרטים דורשים מבית המשפט גם להגדיר את אופן ביצוען של הספירות הידניות ואת המועד להשלמת הספירות ולהעברת התוצאות.

הדמוקרטים דורשים להורות למזכירת מדינת פלורידה, קתרין האריס, לחשב את תוצאות הספירה הידנית במניין הקולות הסופי. האריס סירבה לבקשת הדמוקרטים להמשיך את הספירה הידנית במחוזות הבעייתיים מעבר למועד הסופי שנקבע. בינתיים נמשכת ההמתנה לקולות החיילים, הימאים ותושבי החוץ, שספירתם תסתיים עד ליום שבת.

גורג' וו. בוש דחה הלילה את הצעת אל גור להמשיך את הספירה הידנית בפלורידה. בוש אף דחה את הזמנת גור להיפגש בארבע עיניים כדי לפתור את בעיית הספירה החוזרת, והודיע כי ייפגש עימו רק לאחר ההכרזה על הנשיא הבא.

אמש דחה בית המשפט העליון את בקשת מזכירת מדינת פלורידה להפסיק את ספירת הקולות הידנית. לבקשה זו הצטרף גם מטה בוש, המתנגד להמשך הספירה הידנית, מחשש שיתווספו קולות לאל גור.

במטה גור הכריזו על פסיקת העליון כנצחון חשוב בדרך לבית הלבן וכסימן לתבוסתו של בוש. מקורביו של סגן הנשיא מקווים כי במחוזות פאלם ביץ' וברוארד תימשך ספירת הקולות הידנית, שבסופה יאושר נצחונו של גור בפלורידה. מניין הקולות במחוזות הללו, הנחשבים למעוז הדמוקרטים, נאמד בכמיליון. לטענת מטה גור, אלפי קולות במחוזות אלו לא נקראו במכונה האוטומטית, שלא הבחינה בניקוב על הטופס.

על פי מניין הקולות הנוכחי של שלטונות פלורידה, עומד יתרונו של בוש על 300 קולות בלבד. במטה בוש טוענים כי הספירה הידנית מנוגדת לחוקה, מאחר ורק מצביעים מסויימים זוכים לטיפול שונה, וזאת בהתאם למקום מגוריהם.

על פסיקת בית המשפט באטלנטה עשוי להיות ערעור בבית המשפט העליון בוושינגטון מצדו של מטה בוש.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully