שדרוג לעסקים- סוחרים מתלוננים על העדר קונים למרות שיפוץ המדרחוב

בעלי העסקים במדרחוב שכונת מגדל באשקלון מוחים על יחסה של העירייה בכל הנוגע לקידום תנועת קונים במתחם. פרויקט שיפוץ המתחם החל לפני מספר שנים, אך לא הושלם. העירייה טוענת מנגד כי בעלי העסקים בלמו את השלמת השיפוץ, ובעיות בטיחות הן שמונעות קיום אירועים במתדחוב

יניב גלעדי
צילום: בני בן סימון, עורך ווידאו: מיכאל ברגמן

המדרחוב של שכונת מגדל באשקלון, אחד המתחמים הוותיקים בעיר, עומד כמעט שומם ברוב ימות השנה. לפני 3 שנים החליטה העירייה על שיפוץ המדרחוב, אך העבודות טרם הושלמו. תנועות הקונים התדלדלה ככל שעבר הזמן, ואם זה לא בכך, צעדת העדלאידע המסורתית בחג הפורים, אירוע שעל פי ההערכות מושך אליו כ20 אלף קונים, הועתק בשנתיים האחרונות לרחובות אחרים סמוך לקו החוף של העיר.

חיים חזיזה, בעל עסק במדרחוב, טוען כי עיריית אשקלון 'זרקה אותו לכלבים'. "לא מופעים,לא דוכנים, לא כלום - שום דבר ! לפני שנתיים כשנעצרו עבודות השיפוץ נגמר הסיפור של המדרחוב הזה. לפני 3-4 שנים המדרחוב פה היה פורח , היה לנו כאן תנועה של אנשים, היה כאן את העדלידע של פורים, הכול היה פורח". סמי אמידי, בעל שני עסקים במדרחוב תומך בדעתו של חזיזה. " רוב החנויות פה במצב על הפנים. בעבר, פעם בשנה היה פורים, והיו מגיעים לפה המון תושבי אשקלון. החנויות היו עושות קופה - לפחות היה נותן להם כוח להמשך השנה".

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה כי "ביצוע שלב א' בפרויקט התחדשות מגדל הסתיים. לצערנו, נתקלנו בהתנגדות ובחוסר שיתוף פעולה מצד הסוחרים בביצוע שלב ב' שכולל את שיפוץ חזיתות העסקים".
"באשר לקיום העדלאידע במקום, הרי שהמשטרה אינה מאשרת קיום אירועים המוניים במדרחוב לאור חוות דעת כי עלולה להיווצר סכנה לשלום החוגגים בשל דוחק, היעדר פתחי מילוט ודרכי גישה לכוחות ההצלה. עיריית אשקלון מקיימת במדרחוב לאורך השנה אירועים בהיקף קטן יותר במטרה לעודד את הפעילות במקום", כך לשון התגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully