האסירה אתי אלון תבקש לקצר עונשה: חמישה דברים שצריך לדעת היום

אלון תתייצב בפני ועדת השחרורים ותבקש לנכות שליש מעונשה, ועדת הביקורת של הכנסת תדון בליקויים של הליך הגיור בישראל, נציין 46 שנים למותו של ש"י עגנון ועוד שני דברים שאתם ממש צריכים לדעת היום

גל סלונימסקי
17/02/2016

האסירה אתי אלון תופיע בפני ועדת השחרורים

נידונה ל-17 שנות מאסר בגין מעילה. אתי אלון(צילום: הארץ מוטי קמחי)

אתם צריכים לדעת שהיום תופיע האסירה אתי אלון בפני ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר ותבקש להפחית שליש מעונשה. אלון הורשעה בשנת 2003 במעילת ענק בבנק למסחר ונידונה ל-17 שנות מאסר. לפני כשנה הופיעה אלון מול ועדת השחרורים בבקשה דומה, לנכות שליש ממאסרה. המדינה התנגדה ועתרה לבית המשפט, שם נדחתה הבקשה ונקבע כי אלון תישאר במאסר עד 2019.

דיון בקשיים שבמסלול הגיור בישראל

מסלול הגיור מרוכז ומסובסד על ידי המדינה(צילום: חדשות 24)

אתם צריכים לדעת שהיום תדון ועדת ביקורת המדינה בליקויים במסלול הגיור הממלכתי. המסלול מרוכז ומסובסד על ידי המדינה וכולל לימודי יהדות, ליווי של משפחה דתית וברית מילה. עם זאת, כיום בישראל ישנם יהודים רבים שלא מוכרים ככאלה משום שלא עברו את המסלול הממלכתי ועל כן סובלים משורה של קשיים. הוועדה תדון בכשלים של מערך הגיור ותציג דרכים לשיפור המסלול בישראל.

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST

הרמטכ"ל יבקר בבתי ספר בבת ים וידון בהכנה לצה"ל

בדצמבר האחרון אושרה העלאת שכר החיילים. הרמטכ"ל איזנקוט(צילום: ראובן קסטרו)

אתם צריכים לדעת שהיום יבקר הרמטכ"ל גדי איזנקוט בבתי ספר תיכונים בבת ים. בביקורו, ישוחח איזנקוט עם התלמידים על הכנה לגיוס ולשירות בצה"ל. זאת, במסגרת תכנית של מערכת החינוך לעידוד הגיוס. בחודש דצמבר האחרון אישרה הממשלה העלאת שכרם של חיילי החובה בשיעור של כ-50%. זאת, במטרה לשפר את מצבם הכלכלי של החיילים.

46 שנים למותו של ש"י עגנון

זוכה פרס נובל לספרות ופרס ישראל לספרות. עגנון(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

אתם צריכים לדעת שהיום נציין 46 שנים למותו של הסופר שמואל יוסף עגנון, הידוע בכינוי ש"י עגנון. בשנת 1966 זכה עגנון בפרס נובל לספרות וכן בפרס ישראל לספרות. עגנון כתב את יצירותיו בלשון ייחודית השואבת השראה ממקומות רבים, בהם גם המקרא, המשנה, אגדות וסיפורי חסידים. בין יצירותיו הבולטות ניתן למנות את "תמול שלשום", "האדונית והרוכל", "הכנסת כלה" ועוד רבות נוספות.

יום הולדת 57 לשר אריה דרעי

היה השר הצעיר בתולדות ישראל. דרעי(צילום: ראובן קסטרו)

אתם צריכים לדעת שהיום יחגוג שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריה דרעי יום הולדת 57. דרעי נמנה עם מייסדיה של תנועת ש"ס ומשמש כיום יושב ראש המפלגה. בשנת 1988 מונה דרעי לשר הפנים והיה לשר הצעיר בתולדות ישראל, בעודו בן 29 בלבד. בשנת 1999 הורשע בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ונידון לשלוש שנות מאסר, מהן ריצה בפועל שנתיים. בכנסת האחרונה כיהן דרעי בתפקיד שר הכלכלה, אולם התפטר מתפקידו לאחר שסירב להפעיל את סעיף 52 שמאפשר לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים ולאשר את מתווה הגז. לאחר התפטרותו של סילבן שלום מהכנסת מונה דרעי לשר הפנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully