וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

11 מיליון שקלים הוקצבו לשכונת גילה

16.11.2000 / 15:12

ראש הממשלה הורה להקציב את הסכום "נוכח האירועים בשבועות האחרונים"; התקציב ינוצל בין היתר למיגון מוסדות חינוך ותגבור פעילות המתנ"סים; ראש מנהלת גילה קרא לפוליטקאים לא לבקר בשכונה: "שלא יגיעו לעשות כאן בלאגן"; ביש"ע דורשים 400 מיליון שקל למיגון התושבים

ראש הממשלה אהוד ברק, הורה למנכ"ל משרדו, יוסי קוצ'יק ולשר האוצר אברהם שוחט, להקציב כ-11 מיליון שקלים לשכונת גילה.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי נוכח האירועים בשבועות ובימים האחרונים, ולאור הצרכים שהועלו על ידי הנהלת שכונת גילה, יוקצבו הכספים למיגון מוסדות חינוך, תגבור פעילות המתנ"סים בשכונה, הוספת פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, הרחבת סל התרבות, תגבור מוסדות החינוך במורות חיילות והוצאת ילדים לטיולים ומחנות באמצעות קק"ל.

ראש הממשלה אמר כי הוא מחזק את ידי תושבי גילה אשר עומדים בחזית המאבק וזכאים לסיוע מירבי של הממשלה.

ראש מנהלת גילה, מאיר תורג'מן, קרא היום לפוליטיקאים להימנע מלבוא לשכונה: "הפוליטיקאים באים לפה, מסתכלים על התושבים, עוזבים, ומי שצריך להילחם אחר כך זו המנהלת. שהפוליטיקאים לא יגיעו לעשות כאן בלאגן", אמר בראיון לקול ישראל.

אתמול היה אחד הערבים הקשים בשכונה מאז החלו המהומות. במשך מספר שעות נורתה אש כבדה לעבר בתי התושבים. צה"ל הגיב בירי מסוקים ומקלעים.

ביש"ע קוראים לא לקפח התושבים

בתוך כך פנו אתמול יו"ר הלשטון המקומי, עדי אלדר, ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמואל ריפמן, לברק בדרישה כי יפעל להעביר 400 מיליון שקל לצורך מיגון התושבים ביש"ע.

לטענת אדלר וריפמן על הממשלה לעשות הכל כדי כדי להגן על על אזרחים אלו ולדאוג כי יהנו ממימון ליווי כלי רכב, מיגון מכוניות ומיגון בתים ומוסדות הציבור ביש"ע.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully