וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערפאת: עוד לא אבד הסיכוי לשלום

16.11.2000 / 15:02

"קלינטון נחוש להביא להסכם בין ישראל לפלסטינים לפני שיעזוב את הבית הלבן", אמר יו"ר הרשות בתום פגישתו עם השליח האמריקאי, דניס רוס; זועם על ההגבלות הכלכליות שמטילה ישראל על הפלסטינים; רוס: חייבים להשיב את האמון בין הצדדים; יתכן שייפגש הערב פעם נוספת עם ברק

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר היום כי עדיין יש סיכוי שנשיא ארה"ב היוצא, ביל קלינטון, יצליח להביא להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים עוד לפני שיעזוב את הבית הלבן, ב-20 בינואר.

כשנשאל על הסיכויים להשגת ההסכם ענה ערפאת: "אנחנו מקווים שכך יהיה, אסור לשכוח שהנשיא קלינטון נחוש להשיג משהו לפני סיום תפקידו". יו"ר הרשות אמר את הדברים לאחר פגישתו עם השליח האמריקאי למזרח התיכון, דניס רוס. הוא תקף את ההגבלות הכלכליות שמטילה ישראל על הרשות ואמר כי הן זהות לתקיפת מסוקים וטילים.

דניס רוס, שנפגש אמש עם ברק ויתכן שייפגש עמו פעם נוספת היום, אמר כי המטרה הראשונה של ארה"ב היא להשיב את האמון בין שני הצדדים. "עלינו לשקם את מידת האמון בין הצדדים ולאחר מכן להתקדם במה שעסקנו קודם. העובדה היא שלפני שהמצב התדרדר התקדמנו מאוד לקראת פתרון פוליטי ועלינו לחזור לכך", אמר רוס.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully