גן שימי – יער לזכרו של שימי רוימי שנרצח בפיגוע בת"א

הבחירה בחיים, היא ההחלטה שקיבלה משפחת רוימי מאופקים לאחר ששכלה את בנה שימי בפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב בחודש שעבר. את מורשתו בחרה המשפחה להנציח על ידי גן חדש שנבנה בעיר ונקרא על שמו

בן שיף
נטיעת יער לזכרו של שימי רוימי כחודש לאחר מותו (צילום: בני בן סימון. עורך ווידאו: מיכאל ברגמן)

חודש עבר מאז שמשפחת רוימי מאופקים קיבלה את הבשורה הקשה מכל. הבן שימי נרצח בפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב כאשר הגיע לחגוג את יום הולדתו של חברו הטוב. שימי ז"ל עבד כאחראי משמרת במוקד של חברת הוט בבאר שבע והיה חבר בועד העובדים מטעם ההסתדרות . בימי ביקורי הניחומים זכו בני משפחתו לשמוע עד כמה היה אהוב על כולם ואז גם התקבלה ההחלטה להנציח את מורשתו של שימי על ידי הקמת גן בעיר שנקרא על שמו.

שימי יישאר צעיר לנצח בגן ההנצחה, ובני הנוער שיבקרו במקום ישמעו ויישמרו את מורשתו. 'קארפה דיאם' הוא הקעקוע שחרט שימי על ידו- "נצל את היום". את המסר החזק והברור הזה שהותיר אחריו מתכוונים בני המשפחה להמשיך במסורת ההנצחה. איריס רוימי, אמא של שימי מספרת כי המוטו בנה בחיים היה לחיות את הרגע. "אז גם אנחנו חיים את הרגע. הוא חי עד הדקה התשעים, חגג במסיבת יום הולדת. הוא לא ידע שעוד שניה הוא לא יהיה כאן. אז מי אנחנו ? אף אחד לא יודע, אז גם אנחנו חיים את הרגע".

יואב שימחי יושב ראש הסתדרות העובדים הלאומית מבטיח להפוך את הגן והטרגדיה למקום שבו תילמד מורשת של שמחת חיים. "תנועת הנוער הלאומית בית"ר תשלח לכאן חניכים, אנחנו נלמד את המורשת שלו מדי שנה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully