וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההחלטה להקל על עסקאות היי-טק תגדיל היקף המיזוגים ב-20 אחוז

16.11.2000 / 12:27

ההחלטה: בעלי מניות ישלמו רק 50 אחוז מס על מיזוגים בהיי-טק; בהתאחדות התעשיינים סבורים כי ההחלטה תהווה תמריץ לתעשיות האלקטרוניקה והתוכנה להישאר בארץ

אישור ועדת הכספים להקל על עסקאות בתחום ההיי-טק יהווה תמריץ לתעשיית האלקטרוניקה והתוכנה להישאר בארץ ויעודד רכישות ומיזוגים בחברות ההיי-טק. כך אומרים בהתאחדות התעשיינים.

יו"ר אגף אלקטרוניקה ותוכנה בהתאחדות ויו"ר חברת מ.ל.ל תעשיות תוכנה ומחשבים, עמירם שור, מעריך כי כתוצאה מכך עשוי לגדול היקף הרכישות והמיזוגים בחברות היי-טק בכ-20 אחוז כבר בשנה הבאה. בשנה האחרונה התמזגו 10 חברות היי-טק ישראליות בהיקף של כ-250 מיליון דולר, חברות ישראליות רכשו 20 חברות זרות בהיקף כולל של כ-2 מיליארד דולר. כן נמכרו השנה 20 חברות היי-טק ישראליות למשקיעים זרים בהיקף של כ-10 מיליארד דולר.

על פי החלטת משרד האוצר, שקיבלה את אישור ועדת הכספים, ישלמו בעלי מניות שיעור של 50 אחוז בלבד, באירועי מס הנובעים מרכישות ומיזוגים בין חברות היי-טק. זאת, במהלך השנתיים הראשונות לביצוע העסקה ואילו יתרת הסכום ידחה לתקופה של עד 4 שנים.

שור אומר כי אין ספק כי ביצוע "המיני רפורמה" המתוכננת על ידי שר האוצר להנהגת מס בשיעור של 25 אחוז על רווחי הון, בנוסף להחלטה על ההקלה במס על עסקאות בתחום ההיי-טק, תעמיד את תעשיית ההיי-טק הישראלית בתנאים שווים לאלה המקובלים בארה"ב.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully