וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים: המלצת "קניה" למניית אלביט מערכות במחיר יעד של 66 שקל

16.11.2000 / 11:45

לאחר האיחוד עם אל-אופ הפכה אלביט מערכות לחברה השניה בגודלה בתעשיה הצבאית בארץ; בשלב זה המצב הבטחוני אינו פוגע בפעילות החברה

בנק הפועלים ממליץ על "קניית" מנית אלביט מערכות במחיר יעד של 66 שקל, 2 שקל פחות מהמלצתו הקודמת, וזאת לעומת שער מניה נוכחי של 51.50 שקל.

אלביט מערכות אוחדה עם חברת אל-אופ ולראשונה אוחדו הדוחו"ת הכספיים של שתי החברות. צבר ההזמנות של החברה גדל לכ-1.381 מיליון דולר לעומת צבר הזמנות של כ-736 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. 71 אחוז מההזמנות מחו"ל.

האנליסט משה מושקוביץ כותב כי אלביט מערכות הפכה לחברה השניה בגודלה בהכנסותיה בתעשיה הצבאית בארץ אחר התעשיה האווירית. הוא מעריך כי מיזוג זה הוא הסנונית במיזוגי חברות תעשיה צבאית בארץ.

בשלב זה, כותב מושקוביץ, המצב המדיני-בטחוני אינו פוגע בפעילות החברה, אך במידה והוא יחמיר, הכנסותיה של החברה מחו"ל עלולים להיפגע אם כי באופן מינורי, כתוצאה מביטול הזמנות או הפליה לרעה במכרזים בינלאומיים.

מצד שני, הוא כותב, המצב הבטחוני יוצר בארץ אווירה התומכת באי קיצוצו של תקציב הבטחון, עובדה שיכולה להקרין לחיוב על החברה. מושקוביץ מעריך כי בשנת 2000 יסתכמו הכנסות החברה בכ-590 מיליון דולר ובשנת 2001 ב-750 מיליון דולר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully