וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתום מסחר רגוע נקבע השער היציג בירידה לרמה של 4.821 שקלים

אילן מוסנאים

11.10.2002 / 12:49

ירידה של כ-0.4% לעומת רמות הסגירה אתמול; בבנק הפועלים ממליצים להקטין את הרכיב המט"חי בתיקים ל-15%


השער היציג של הדולר נקבע היום ברמה של 4.821 שקלים - ירידה של כ-0.12% לעומת היציג אתמול, שעמד על רמה של 4.827 שקלים. רמה זו היא נמוכה בכ-0.4% לעומת הרמה של 4.839 שקלים בה סיים הדולר את המסחר אתמול בערב.

בחדר העסקות של אקסלנס מציינים כי המסחר היה היום שקט מאוד, כאשר הדולר נסחר ברמות של 4.82- 4.824 שקלים. מחזורי המסחר היו נמוכים יחסית, וכפי הנראה השקל התחזק בעקבות המסחר החיובי בבורסות אירופה והציפייה לעוד יום של עליות הערב בארה"ב.

באקסלנס מעריכים כי בשבוע הבא צפוי הדולר להיסחר בטווח של 4.82-4.85 שקלים, כאשר בנוסף לפרמטרים הרגילים: פער הריביות הגבוה בין השקל לדולר, המסחר בארה"ב, התקציב, המצב הבטחוני בישראל והמתקפה האמריקאית הצפויה בעיראק, יושפע המסחר מהמרות אמצע החודש, שיתמכו בהתחזקות השקל.

בבנק הפועלים מעריכים כי פער הריביות בין ישראל לארה"ב ואירופה, שתומך בהתחזקות השקל, עשוי לגדול בתקופה הקרובה וזאת עקב הציפייה להורדת ריבית מעבר לים וכן במקרה שהנגיד יחזור ויעלה את הריבית (דבר שיקרה אם הדולר יתקרב לרמות של 5 שקלים). העלייה בפער הריביות בין המטבע הישראלי למטבעות הזרים צפויה ללחוץ כלפי מטה את שער הדולר. לאור זאת בבנק ממליצים להקטין את הרכיב המט"חי בתיקים לרמה של כ-15%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully