וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לפחות 40 הרוגים בהתרסקות מטוס רוסי באנגולה

16.11.2000 / 10:03

בפעם השניה בתוך שלושה שבועות מתרסק מטוס מסוג אנטונוב באזור; התגלתה הקופסה השחורה; בשנים האחרונות אירעה שרשרת של תאונות מטוסים רוסיים במדינה

לפחות 40 אנשים נהרגו אתמול בהתרסקות נוספת של מטוס רוסי מסוג אנטונוב בסמוך לבירת אנגולה, לואנדה. זוהי הפעם השניה, בתוך שלושה שבועות, שמטוס מסוג זה מתרסק באזור. בין ההרוגים גם נשים וילדים.

הרדיו הרשמי של אנגולה דיווח כי המטוס עלה באש חמש דקות לפני שהתרסק באזור לא מיושב. לפי גורמים רשמיים הקופסה השחורה של המטוס כבר התגלתה ותתבצע חקירה לבדיקת נסיבות התאונה.

שמות ההרוגים עדיין לא פורסמו ואלפי אנגולים ממתינים לשמוע אם קרובי משפחתם היו על המטוס שהתרסק.

בסוף חודש אוקטובר התרסק מטוס מסוג אנטונוב מזרחית ללואנדה. כל 50 נוסעיו וחברי הצוות של המטוס נהרגו בתאונה. אז טענה המחתרת האנגולית כי הם הפילו את המטוס, אולם הרשויות עדיין טוענות כי התאונה קרתה כתוצאה מבעיה טכני.

בשנים האחרונות אירעה שרשרת של תאונות מטוסים רוסיים באנגולה. בשנה שעברה, לקחה המחתרת האנגולית אחריות על הפלת שני מטוסי אנטונוב. אחד מהם הופל במחוז לואנדה סול.

בפברואר האחרון, התרסקו שני מטוסי אנטונוב נוספים באנגולה, כשאחד מהם מתרסק לתוך שכונת עוני בעיר לואנדה. בתאונה נהרגו 30אנשים, 20 מהם היו על הקרקע.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully