וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סערה במערכת המשפטית: שני שופטים פורשים מתפקידם

16.11.2000 / 8:10

התפטרותו של שופט בית משפט השלום בטבריה שנחשד בהטרדה מינית תיכנס לתוקפה היום; השופט:"הכל עלילת דם"; שופט בית משפט השלום בירושלים פרש כדי למנוע את הדחתו על ידי הוועדה לבחירת שופטים


שני שופטים התפטרו אתמול מתפקידם. שופט בית משפט השלום בטבריה, דיאב עדווי, שנחשד בהטרדה מינית התפטר אתמול מתפקידו. ההתפטרות תכנס לתוקף היום, לאחר ששר המשפטים, יוסי ביילין, קיבל את המכתב. השופט עדווי אמר שהוא קיבל את ההחלטה בשל תחושה שהעניין נגדו מנוהל באופן בלתי הוגן.

בחודש מרץ נודע כי ארבע קלדניות בבית המשפט בטבריה התלוננו נגד עדווי על שהשמיע כלפיהן רמזים מיניים. על פי הטענות, לאחת אמר שיש לה חזה יפה ולאחרת אמר שהוא חולם עליה ואינו יכול לישון בלילה. מספר עובדות אף טענו כי השופט שלח להן פתקים הכוללים הצעות מגונות. עדווי טען אז, וממשיך לטעון כי הכל עלילת דם.

השופט השני שפרש הוא שופט בית משפט השלום בירושלים, שלמה ברעלי, שהודיע על כך אתמול לנשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק. השופט ברעלי החליט לפרוש כדי למונע את הדחתו על ידי הוועדה לבחירת שופטים. יו"ר הוועדה,יוסי ביילין, הודיע לברעלי לפני שבועיים כי הוועדה תדון בהצעה להדיחו מתפקידו השיפוטי בשל התנהגותו.

ברעלי מכהן כשופט בית המשפט השלום בשמונה שנים האחרונות. שנה לאחר תחילת כהונתו החלו להגיע להנהלת בתי המשפט תלונות רבות מצד עובדים, נאשמים ועורכי דין שטענו כי זכו ליחס משפיל ומתנשא מצד השופט.

לפני שבועות אחדים הציע השופט ברק לברעלי לסיים את כהונתו בהקדם כדי לשמור על כבודו, על כבוד המערכת המשפטית וכבוד המתדיינים. ברעלי דחה את ההצעה, ולכן החליטו ביילין וברק להעלות את נושא ההדחה לדיון בוועדה לבחירת שופטים. כנראה שבעקבות הכוונה להדיחו, ברעלי יפרוש בסוף ינואר. עד אז הוא לא יקבל תיקים חדשים אלא, הוא רק יסיים את הטיפול בתיקים בהם כבר החל לטפל. עד היום, לא הודח שום שופט מתפקידו על פי החלטה של הוועדה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully