וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קולט אביטל ואיתן בנצור פתחו במסע השמצות הדדי

16.11.2000 / 8:29

ח"כ אביטל כינתה את מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, "אדם לא אמין שהיה מוכן לשרת את כל האדונים" מעל בימת הכנסת; בנצור השיב: "נוכלת שאין כדוגמתה"; הדברים שנאמרו בדיון שנערך בנושא פיטוריו של בנצור עוררו מהומה בקרב חברי הכנסת

חילופי השמצות קשים היו אתמול בין ח"כ קולט אביטל לבין מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, איתן בנצור. בדיון שנערך במליאת הכנסת בנושא החלטת ראש הממשלה לפטר את בנצור, כינתה אותו ח"כ אביטל, "אדם לא אמין שהיה מוכן לשרת את כל האדונים, שרי החוץ שעבד איתם". דבריה של אביטל ששימשה בעבר כעובדת בכירה במשרד החוץ וכשגרירה עוררו מהומה בקרב חברי הכנסת שניסו לגונן על בנצור, שנבצר ממנו כעובד מדינה לשעבר להגן על עצמו מול הדברים הקשים שהוטחו בו.

ח"כ נעמי חזן(מרצ) שניהלה את הישיבה מיהרה לעצור את אביטל: "אני מבקשת להפסיק את הדברים נגד אדם שהיה עד לאחרונה עובד ציבור ואין לו יכולת להשיב". אז החלו חילופי דברים מעל בימת הכנסת. אביטל: "אני מנסה לקבוע את אמינותו של אדם ששירת את כל האדונים ושהיה מוכן לומר לכל אדון בדיוק את מה שהוא רוצה לשמוע. זה נכון לגבי דוד לוי, לגבי בנימין נתניהו ואריאל שרון". ח"כ גנדי צעק לעבר אביטל, "אלה חשבונות אישיים". בתגובה סיפרה אביטל כי קהילת המודיעין סירבה לשתף פעולה עם משרד החוץ בנושא רגיש כשבנצור כיהן כמנכ"ל המשרד.

איתן בנצור הגיב על דבריה הקשים של אביטל במונולוג חריף לא פחות: "מדהים אותי איך אשה עם קופת שרצים כזו על הגב מעיזה בכלל לפתוח את הפה. היא נוכלת שלא היתה כדוגמתה. מעציב אותי שאשה עם נאמנות מפוקפקת כזו מכהנת בכנסת. כל תפקיד שמילאה הסתיים בשערוריה או בהתנהגות בלתי הולמת". בנצור הכחיש את האשמות שהעלתה נגדו אביטל בנוגע לקהילת המודיעין: "דרכי עברו כל הדברים הכי רגישים וכל הקשר עם הגורמים הללו נעשה דרכי כמנכ"ל ודרך לשכתי".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully