וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טקסס שוברת שיא: הוצאה להורג נוספת - היום

16.11.2000 / 7:28

שני אנשים כבר הוצאו להורג השבוע; המתנגדים להוצאה להורג: הנדון למוות מוגדר מפגר בשכלו; התביעה: הוא סוציופאת המתחזה למפגר כדי להטעות את המערכת; המושל בוש - עסוק מדי בתסבוכת סביב תוצאות הבחירות לנשיאות


שני אסירים הוצאו להורג השבוע בטקסס, והשלישי יוצא להורג היום. מתחילת השנה הוצאו להורג בטקסס 37 איש, ובכך נשבר שיא אמריקאי במספר ההוצאות להורג בשנה אחת. מאז שמונה ג'ורג' וו. בוש למושל טקסס ב-1995, הוצאו להורג 148 בני אדם.

ההוצאה להורג היום, מעוררת מחלוקות חריפות במיוחד, מאחר והנידון למוות, ג'וני פול פנרי, שהורשע ברצח ואונס ב-1979, הוא מפגר שכלית. במשפט שנערך בשנת 1990, מסרו עורכי דינו של פנרי כי במבחן איי.קיו הוא השיג את הציון 63, מתחת למינימום הנדרש להגדרת אדם כבעל אינטילגנציה נורמלית. התביעה לעומת זאת טענה שפנרי הוא סוציופאת שהטעה את המערכת על ידי התחזות למפגר, וכי בעצם הוא השיג במבחן איי.קיו את הציון 72, מה שמעיד שהוא בעל אינטילגנציה נורמלית.

פנרי הגיש בקשה לשופט העליון של ארה"ב לדחיית הוצאתו להורג, ואף ביקש חנינה מוועדת החנינה של טקסס. הוועדה העניקה חנינה כזו רק פעם אחת במהלך חמש השנים האחרונות. פנרי יוכל גם לבקש מהמושל בוש דחייה של 30 יום בביצוע העונש.

הדוברת של בוש, לינדה אדוארדס, אמרה שכרגע המושל עסוק בתסבוכת סביב תוצאות הבחירות לנשיאות, והוא לא ינקוט בשום צעד לפני שבית המשפט וועדת החנינות יגיעו להחלטה. בנוגע לטענה כי טקסס מתכוונת להוציא להורג אדם מפגר בשכלו אמרה אדוארדס כי: "המושל בוש מאמין כי חוקי טקסס כוללים די הגנות המונעות את הוצאתם להורג של פושעים המוגדרים כסובלים מפיגור שכלי".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully