וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ש"ס דורשת ארבעה מיליארד ש"ח תמורת תמיכתה בתקציב

16.11.2000 / 7:31

אמש התפרסם מסמך בקשות מפורט של המפלגה ובו קרוב ל-60 סעיפים; בין היתר דורשים בש"ס את ביטול פירוק משרד הדתות ותוספת של 550 מיליון ש"ח לחינוך; דובר המפלגה: "אם לדרוש כספים למען דפוקים ונכים זה לסחוט, אז אנחנו סוחטים"

ש"ס מתנה את תמיכתה בתקציב תמורת מילוי מסמך דרישות במסגרתו, דורשים ראשי המפלגה תוספת תקציב שנאמדה בכארבעה מיליארד שקלים. בש"ס מבקשים להפנות את התוספת התקציבית למשרד הדתות, למוסדות דתיים, למגזר החרדי ולנושאים חברתיים שונים. במשרד האוצר העריכו כי הדרישות מסתכמות בכארבעה מיליארד שקלים.

אמש נחשף מסמך הבקשות המפורט של ש"ס ובו קרוב ל-60 סעיפים. ש"ס דורשת, בין יתר, את ביטול פירוק משרד הדתות וביטול הקיצוצים בתקציב המשרד, הנאמדים ב-126 מיליון ש"ח. עוד דורשים בש"ס תקציב ל-450 כיתות לימוד נוספות לרשת החינוך של המגזר החרדי בהן 150 כיתות גן שעלותן נאמדת ב -340 מיליון שקלים והשלמה תקציבית למעיין החינוך התורני. סך הכל התוספת לחינוך: 550 מיליון ש"ח.

במסגרת 'עסקת תקציב 2001' הציבו בש"ס דרישות גם בתחום החברתי, בהן, פטור ממס על דמי הבראה (רבע מיליארד שקלים), העלאת שכר מינימום ותוספת 380 מיליון שקלים לתקציבי רווחה.

דובר ש"ס, איציק סודרי, הגיב על הדברים: "ההערכות האוצר בנושא עלות הדרישות מוגזמות. אם לדרוש כספים למען דפוקים ונכים זה לסחוט, אז אנחנו סוחטים", אמר לעיתון "הארץ". סודרי הוסיף כי מבחינת ש"ס מדובר ב"או הכל או כלום" וכי אין כוונה להגיע לפשרה.

גורמים פוליטים העריכו כי ראש הממשלה, אהוד ברק יעשה הכל כדי לשמור על ש"ס לצידו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully