וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

113 אלף משרות קוצצו בענף ההיי-טק בארה"ב במחצית השנה הראשונה

סוכנויות הידיעות

10.10.2002 / 18:19

למרות הקיצוץ המאסיווי במשרות מדגישים עורכי הדו"ח כי קצב הקיצוצים נחלש בתקופה זו

ענף ההיי-טק האמריקאי השיל 113 אלף משרות במחצית השנה הראשונה של השנה, כך עולה מדו"ח של איגוד תעשיית האלקטרוניקה האמריקאי. למרות הקיצוץ האמסיווי במשרות, מדגישים באיגוד כי קצב הקיצוצים נחלש בתקופה זו.

לפי אומדני האיגוד, כ-5.2 מיליון אמריקאים מועסקים בענף היי-טק, לעומת השיא במארס 2001, עת הועסקו בענף 5.7 מיליון איש. מאז אותו שיא נרשמת ירידה במספר המועסקים בענף בכל חודש.

באיגוד תעשיית האלקטרוניקה אומרים כי למרות המצב הקשה בו נמצא הענף, ישנם ניצנים של שיפור. באיגוד מדגישים כעת כי בחודשים מאי ויוני השיל הענף כ-700 משרות בלבד, הקיצוץ הצנוע ביותר מאז מאי 2001. למרות השיפור הצנוע, העתיד עדיין מעורפל מציין וויליאם טי ארצ'י, יו"ר האיגוד.

מבין ענפי הטכנולוגיה, יצרני רכיבי האלקטרוניקה ספגו את המהלומה הקשה ביותר במחצית השנה הראשונה של 2002. מגזר זה השיל 58 אלף משרות, 3% מכלל כוח העבודה, בתקופה המדוברת. מנגד, מגזר ציוד הטכנולוגיה לענף הרפואה היה היחידי שצמח בתקופה זו, עת הוסיף כ-1,600 משרות.

ענף נוסף שנחבט קשות הוא ענף הטלקום, שקוצץ ב-36 אלף משרות במחצית השנה הראשונה, ואיבד 111 אלף משרות מתחילת 2001.

איגוד תעשיית האלקטרוניקה האמריקאי מייצג יותר מ-3,000 חברות היי-טק בארה"ב. הדו"ח הנוכחי נערך בשיתוף עם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארה"ב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully