וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אדוני שר הסקס, כנסת נכבדה

15.11.2000 / 23:05

רופא הודי בכיר דורש מהפרלמנט להקים משרד לענייני סקס בעקבות העלייה העצומה בשיעור מחלות המין; 14 מיליון תושבים כבר מתו מאיידס, 35 מיליון נוספים נושאים את הנגיף

מאת מוטי גל

לד"ר פרקש קוטארי, רופא בכיר בהודו, נמאס מההיקף העצום של מחלות המין, ובראשם איידס, בארצו. השבוע קרא קוטארי לממשלת הודו להקמת משרד ממשלתי מיוחד לענייני מין, שמטרתו תהיה מלחמה בעלייה המדאיגה בשיעור מחלות המין.

לדברי קוטארי, אין להתעלם מהמציאות העגומה הקיימת לדעתו בהודו, לפיה ישנה התעלמות מהמספרים ההולכים וגוברים של שיעור המתים ממחלות המין והאיידס. קוטארי אמר בכנס רפואי שנערך בעיר צ'נדיגרה, כי עלות הטיפול לכל חולה איידס נאמדת בכ-400 דולרים, עלות כה גבוהה עד כי יחסרו המשאבים לכל מימון אחר בתת היבשת.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, 3.7 מיליון תושבים בהודו הינם נשאים של וירוס ה-HIV, עובדה הממקמת את הודו כשנייה בעולם אחרי דרום אפריקה. מומחים טוענים כי המספר האמיתי של החולים מגיע לכדי 35 מיליון, וכי 14 מיליון נוספים כבר מתו מהמחלה הקטלנית. "מחלת האיידס הינה אוייב גדול יותר מהאויב הוותיק שלנו, פקיסטן" אמר קוטארי, "אין ברירה אלא להסתער קדימה ולהתמודד עם המשבר".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully