וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמונה פלסטינים נהרגו היום בעימותים עם כוחות צה"ל

15.11.2000 / 22:31

שלושה חיילי צה"ל ושני אזרחים ישראלים נפצעו קל; המהומות היום לציון 12 שנים להכרזה על עצמאות פלסטינית; ברק בירך את צה"ל על לכידת 15 פעילי התנזים אמש

היום הוכרז ברחבי הגדה וברצועת עזה על "יום זעם" לציון יום השנה ה-12 להכרזת העצמאות הפלסטינית. הפלסטינים ערכו מספר תהלוכות לציון האירוע ובמקביל התקיימו הלוויותיהם של שלושת הפלסטינים, שנהרגו אתמול.

חילופי אש היו הערב בחברון ובצומת איו"ש. שלושה חיילי צה"ל נפצעו היום קל מיידויי אבנים באזור חברון ובישוב נווה דקלים שברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על שמונה הרוגים ויותר מ-30 פצועים בעימותים עם צה"ל ביום "העצמאות הפלסטיני" היום בשטחים.

שני אזרחים ישראלים נפגעו הערב קל מאבנים שהושלכו לעברם באזור מחנה לוז סמוך לבית אל.

אש נורתה מכיוון טול כרם לעבר אוטובוס ישראלי ולעבר הדי.סי.או של צה"ל במקום - לא היו נפגעים.

הפלסטינים פתחו באש גם לעבר שיירת כלי רכב באזור נצרים - חיילי צה"ל השיבו באש. לא דווח על נפגעים. כמו כן נורתה אש לעבר משרדי התיאום והקישור בגוש קטיף, לעבר מוצב צה"ל בנווה דקלים ובכפר דרום - בכל האירועים אין נפגעים. צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי.

בצהריים התנהלו חילופי אש בין צה"ל לפלסטינים בצומת איו"ש, מצפון לרמאללה ופלסטינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה בסמוך ליישוב הר אדר ובאזור ציר קרני. חיילי צה"ל יירו בתגובה כדורי גומי וגז מדמיע. לא היו נפצעים.

יריות נורו גם לעבר משרדי התיאום והקישור של גוש קטיף. כוחות צה"ל השיבו באש. לא היו נפגעים. פלסטינים יידו היום אבנים לעבר רכב של רשות הדואר באזור א-טור, שבמזרח ירושלים, וניסו לתקוף את הנהג. האחרון הצליח להימלט ללא פגע לישיבת "בית אורות" הסמוכה. צוות של משמר הגבול חילץ את רכבו.

ראש הממשלה, אהוד ברק, בירך אחר הצהריים את צה"ל והשב"כ על לכידת 15 מבוקשי הפת"ח והתנזים הלילה בשומרון. לדבריו, זרועה הארוכה של כוחות הבטחון תגיע לכל מי שפוגע באזרחים או בחיילי צה"ל.

שירות הביטחון הכללי ויחידת שמשון של צה"ל עצרו הלילה את המבוקשים בכפרים: קוצרה, תלפית ואל-מועייר שבשומרון. הם נעצרו בחשד שביצעו פיגועים נגד מטרות ישראליות, במסגרת השתייכותם לתנועה התנזים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully