וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות בארצות הברית: הבלאגן חוגג

15.11.2000 / 18:30

מזכירת המדינה בפלורידה עתרה לבית המשפט העליון במדינה בדרישה לעצור את הספירה הידנית ולאחד את כל ההליכים המשפטיים; נציג המטה הדמוקרטי, וורן כריסטופר, מאיים בעתירת נגד; ובינתיים, מחוז נוסף במדינה החליט על עריכת ספירה חוזרת

מזכירת המדינה של פלורידה, קאתרין האריס, הגישה עתירה דחופה לבית המשפט העליון במדינה, בבקשה לעצור את ספירת הקולות הידנית המתנהלת במספר מחוזות במדינה. עוד תובעת האריס מבית המשפט להעביר את כל התביעות המשפטיות הקשורות לבחירות, לבית משפט אחד.

האריס טוענת בבקשתה כי פסיקות שונות בבתי משפט נפרדים "יגרמו למגוון לא צפוי של תוצאות, תיאוריות והליכים משפטיים בכל רחבי המדינה". קשה להעריך האם יענה בית המשפט העליון לבקשתה.

מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, וורן כריסטופר, המייצג את המועמד הדמוקרטי, אל גור, הודיע בתגובה כי יפנה לבית המשפט העליון בפלורידה בדרישה להאריך את מועד סיום הספירה.

ובינתיים, במחוז ברוורד בפלורידה, הנחשב למעוז דמוקרטי, החליטו היום לערוך ספירה חוזרת של יותר מחצי מיליון קולות. הספירה החוזרת, אם תאושר, צפויה להוסיף קולות לגור.

אתמול בלילה, הודיעה האריס כי עם תום מועד ספירת הקולות, מוביל המועמד הרפובליקני, ג'ורג' וו. בוש, ב-300 קולות. למרות זאת, במספר מחוזות במדינה עדיין סופרים ידנית את הקולות. במידה ותסרב האריס לקבל את תוצאות הספירה הידנית, צפוי גור לפנות לערכאות משפטיות.

תוצאות סופיות במדינה תתקבלנה רק ביום שישי, כשיגיעו קולות האזרחים והחיילים השוהים בחו"ל. פרסום התוצאות צפוי ביום שבת. רק אז יוכרז המנצח בבחירות במדינת פלורידה, אשר 25 האלקטורים שלה יסללו למועמד המנצח את הדרך לבית הלבן.

האריס היא מינוי של ג'ב בוש, מושל פלורידה ואחיו של המועמד הרפובליקני, כך שהחלטות שתקבל חשודות על ידי הדמוקרטים בהטייה ממניעים פוליטים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully