וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחתה העתירה נגד עבודות הרחבת כביש ירושלים-תל אביב

תמר נהרי

9.10.2002 / 16:20

"אדם טבע ודין" והחברה להגנת הטבע טענו כי תוואי הכביש יעבור בתוך גן לאומי מוכרז; השופט: יש להרחיב את הכביש בשל העומס במקום; הדגיש כי העבודות מחויבות באישור רשות הטבע והגנים

בית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית דין לעניינים מינהליים, דחה ביום שני את עתירת "אדם טבע ודין" והחברה להגנת הטבע בעניין התוכנית להרחבת כביש ירושלים-תל אביב, בקטע שבין שער הגיא לשורש. "אדם טבע ודין" הודיעו כי הם שוקלים הגשת ערעור על ההחלטה.

בעתירה דרשו הארגונים כי בית המשפט יורה למע"צ להכין תוכנית מפורטת טרם תחילת העבודות, שיכללו תסקיר השפעה על הסביבה, מפאת רגישותו הרבה של האזור בו אמור לעבור תוואי הכביש. בין היתר מתוכננות עבודות ההרחבה, ברוחב 75 מטר ובאורך חמישה ק"מ, לעבור בתוך גן לאומי מוכרז ובאזור הנחשב רגיש ביותר מבחינה נופית.

השופט עזרא קמא נימק את החלטתו בסכנה הרבה הצפויה לנהגים בשל העומס הרב בקטע כביש זה, ובהכרח להרחיבו. עם זאת ציין השופט, כי "לחשש מפני פגיעה בערכי טבע ונוף עקב הרחבת הכביש יש בסיס". השופט החליט לסמוך את ידיו על הוועדה המחוזית לבדיקת קרקע חקלאית, האמורה לקיים דיון בנושא בו יוזמנו הארגונים לפרוט את טענותיהם. כמו כן הדגיש, כי העבודות מחויבות באישור רשות הטבע והגנים והלאומיים. לדבריו, עבודות הרחבה נוספות, בהיקף רחב יותר, יחייבו בדיקה מקיפה יותר של ההשפעה על השטח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully