וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה בישראל: פוצח הקוד הסודי של כרטיסי האשראי

15.11.2000 / 17:07

תושב לוד הצליח על פי החשד "לשאוב" באמצעות ציוד מתוחכם, את הקודים של הכרטיסים ממאגרי המידע של הבנקים; בחיפוש בביתו נמצאו מאות כרטיסי אשראי שזויפו בצורה זו; היקף הגניבה: כמיליון דולר


בפעם הראשונה בישראל הצליח צעיר תושב לוד, לפצח את מספרי הקוד האישיים של כרטיסי אשראי. הוא נעצר אמש על ידי משטרת תל אביב לאחר חקירה סמויה ממושכת. בביתו של הצעיר, אמיר פוז'ננסקי, בן 28 מלוד, נתפסו עשרות כרטיסי אשראי מזוייפים ומכשירים מתוחכמים.

המשטרה חושדת כי פוז'ננסקי, ביחד עם מעורבים אחרים, נכנס לסניפי בנקים באזור המרכז, ניגש למכשירי הכספומט השונים המפוזרים, ובאמצעות ציוד אלקטרוני מתוחכם "שאב" מתוך מאגר המידע של הבנק מאות מספרים של כרטיסי אשראי.

בזאת לא תמה מלאכתו של פוז'ננסקי. המשטרה חושדת כי לאחר שפיצח את המספרים הוא הטביע אותם על גבי כרטיסים מגנטיים תמימים למראה, המשמשים בדרך כלל כמפתחות בבתי מלון או כרטיסי מועדון חברים. עם כרטיסים אלו, משכו פוז'ננסקי ומעורבים אחרים כספים מכל בנק בארץ ובחו"ל, לפי הערכת המשטרה בהיקף של כמיליון דולר. בביתו של פוז'ננסקי נתפסו 329 כרטיסים מוכנים לשימוש ועוד כ-400 כרטיסים המיועדים להפוך לכרטיסי אשראי לכל דבר.

הכרטיסים שתפסה המשטרה הוצגו בפני בית המשפט ועליהם מדבקה עם הקוד הסודי. בנוסף, נתפס בביתו מכשיר המסוגל לכתוב על כרטיסים מגנטיים ומכשירים נוספים שבאמצעותם חושדת המשטרה הצליח פוז'ננסקי למשוך את פרטי הכרטיס.

חקירה סמויה בנושא התנהלה בחודשים האחרונים על ידי צוות חקירה מיוחד של היחידה לחקירות הונאה במחוז תל אביב, בראשותו של סנ"צ מיכאל מובשוביץ. לדברי גורמים בצוות החקירה, זו הפעם הראשונה בישראל בה הצליחו עבריינים "למשוך" באמצעים טכנולוגיים מתוחכמים מאות מספרי כרטיסי אשראי ואת הקוד הסודי שלהם, מתוך מאגרי המידע של הבנקים. "עד עכשיו שמענו על מצלמה נסתרת שהתקינו מאחורי הגב של מי שמושך כסף בכספומט מסוים, הפעם בא מישהו ופשוט מצליח להוציא מהבנק, ללא ידיעתו, פרטים של מאות כרטיסים", אמר אחד החוקרים.

פוז'ננסקי סרב לשתף עם המשטרה פעולה ומעצרו הוארך בשבעה ימים נוספים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully