וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חילופי אש בגילה - שבעה הרוגים פלסטינים בשטחים

15.11.2000 / 19:00

צה"ל משיב בירי לעבר בית ג'אלה; לראשונה נורו יריות ברחוב שלמה דוגה בגילה; חשד כי מדובר במכונית פלסטינית שחדרה לשכונה וממנה נפתחה האש; בשטחים נפצעו קל שלושה חיילים; עימותי "יום העצמאות הפלסטיני" בשטחים נמשכים

הירי לעבר שכונת גילה בירושלים מתחדש הערב. היריות מגיעות מכיוון בית ג'אלה לעבר רחוב האנפה והלשם. בתגובה יורה צה"ל לעבר מקורות הירי. דירה אחת ברחוב האנפה עלתה באש כתוצאה מהירי. לא היו נפגעים.

גלי צה"ל מדווחים כי ממרכז בית ג'אלה עולה עשן וכי אמבולנסים רבים נמצאים במקום. ככל הנראה הנזק נגרם מהירי של כוחות צה"ל.

מוקדם יותר נורו יריות לעבר רחוב שלמה דוגה, שנמצא מזרחית לרחוב האנפה. זוהי הפעם הראשונה שיורים על רחוב זה ונבדקת האפשרות כי הירי בוצע מרכב נוסע שחדר לשכונה. נזק קל נגרם לאחת למכונית ולאחת הדירות ברחוב.

תושבי גילה החלו הערב בהפגנה סוערת ברחובות השכונה במחאה על הירי המתמשך לעבר השכונה. בין היתר נחסמו לתנועה צומת מרכזי בשכונה.

חילופי אש נמשכים גם בחברון ובצומת איו"ש. שלושה חיילי צה"ל
נפצעו היום קל מיידויי אבנים באזור חברון ובישוב נווה דקלים שברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על שבעה הרוגים ויותר מ-30 פצועים בעימותים עם צה"ל ביום "העצמאות הפלסטיני" היום בשטחים.

היום הכריזו בגדה ברחבי הגדה וברצועת על "יום זעם" לציון יום השנה ה-12 להכרזת העצמאות הפלסטינית. הפלסטינים ערכו מספר תהלוכות לציון האירוע ובמקביל התקיימו בשכם, ברמאללה ובעזה הלוויותיהם של שלושה פלסטינים, שנהרגו אתמול.

בצהריים התנהלו חילופי אש בין צה"ל לפלסטינים בצומת איו"ש, מצפון לרמאללה ופלסטינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה בסמוך ליישוב הר אדר ובאזור ציר קרני. חיילי צה"ל יירו בתגובה כדורי גומי וגז מדמיע. לא היו נפצעים.

יריות נורו גם לעבר משרדי התיאום והקישור של גוש קטיף. כוחות צה"ל השיבו באש. לא היו נפגעים. פלסטינים יידו היום אבנים לעבר רכב של רשות הדואר באזור א-טור, שבמזרח ירושלים, וניסו לתקוף את הנהג. האחרון הצליח להימלט ללא פגע לישיבת "בית אורות" הסמוכה. צוות של משמר הגבול חילץ את רכבו.

יריות נפתחו גם לעבר היישוב היהודי בחברון - לא היו נפגעים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully