וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק בהלווית רבין: "מודה לך על הערות הקשות שנתת לי"

15.11.2000 / 15:10


ראש הממשלה, אהוד ברק, פתח את דברי ההספד ללאה רבין, בברכת תודה. "לאה שלנו באנו היום אל ההר העצוב הזה כדי לאמר לך שתי מילים שלום ותודה, גם בשמו של יצחק כשבמילותיו האחרונות שאל, איפה לאה? ואת כמו תמיד הלכת לצידו ומאחוריו, והוא שחיפש אותך בעיניו לא הספיק לומר לך תודה. על עשרות שנים של תמיכה, על היד החמה שהושטת לו".

"לאה יקרה באנו היום לאמר לך תודה על מה שהיית ליצחק ולנו. סוערת ומסעירה פוגעת ונפגעת, תמיד מתעניינת תמיד מעניינת".

בנימה אישית יותר סיפר ברק על התמיכה שמשפחת רבין נתנה לו במשך השנים. "באתי לומר תודה אישית, על הקשב לצלצולי הטלפונים המטרידים, על הכנסת האורחים, הדאגה המשותפת, הנחישות והסודות המשותפים. אני מודה לך לאה על ההערות הקשות שנתת לי בתקופה האחרונה כי נאמנים הם פצעי אוהב".

ראש הממשלה בחר גם הוא במעמד זה להזכיר את השלום כצוואת הזוג רבין. "למען יצחק ולמענך ולמען ילדינו, נלך בדרך השלום, גם אם לא הותרתם צוואה כתובה, אנו יודעים כי השלום הוא צוואתכם המשותפת ונעשה הכל כדי להוציאו את הפועל גם היא קשה הדרך וגם אם רבה המלאכה".

"אחרי חמש שנים זכית לנוח לצד מי שאהבת, נסגר מעגל, תם פרק בחיי משפחה מפוארת שעלילת חייה היא סיפור תולדות ישראל", סיפר ברק וסיכם את דבריו במילים: "באנו לומר לך שלום חברה".

לאחר שלב ההספדים, החל שלב הנחת הזרים. את הזר הראשון הניחו ראש הממשלה ורעייתו. הזר השני הונח בשם המשפחה. זרים נוספים יונחו בשם נור, מלכת ירדן ורעייתו של נשיא מצרים המנוח, אנואר סעדאת.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully