וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורי דורי: הממשלה תפחית ההשקעות בתשתיות ובדיור ב-2001

15.11.2000 / 15:14

נשיא התאחדות הקבלנים טוען כי בניגוד להבטחות הממשלה, ההשקעות בפיתוח ובסיוע לדיור לא רק שלא יגדלו בשנה הבאה, אלא אף ירדו

נשיא התאחדות הקבלנים, אורי דורי, אומר כי מבדיקה שערך אגף הכלכלה מתברר כי בניגוד להצהרות הממשלה, הרי שסך ההשקעות בפיתוח, תשתיות וסיוע לדיור במסגרת הצעת תקציב המדינה לשנת 2001 לא רק שלא גדלו ריאלית, אלא הם ירדו בשיעור זעום של 0.2 אחוז בהשוואה לתקציב המדינה לשנת 2000.

דורי אומר כי על פי הצעת התקציב, סך ההשקעות בתשתיות ומבני ציבור יסתכם ב-10 מיליארד שקל, עליה ריאלית של 5.8 אחוז לעומת 9.4 מיליארד שקל בשנת 2000. לעומת זאת, הוא טעון כי חלה ירידה של כ-7.4 אחוז בתקציב הסיוע לדיור. דורי: "למרות הגידול באוכלוסיה, תקציב הסיוע לדיור הולך ופוחת מדי שנה, ועדיין מדי שנה נשאר עודף לא מנוצל של מאות מיליוני שקלים, כאשר לגבי שנת 2000, העודף התקציבי הצפוי הוא מעל מיליארד שקל. הדבר מצביע על חוסר אפקטיביות של תוכניות הסיוע הממשלתיות לדיור, ובעיקר של סכומי הסיוע הנוכחיים. לכן, צריך להפנות חלק מתקציב הסיוע לדיור למימון ההכרה בריבית על המשכנתאות כהוצאה לצורכי מס".

גורם בכיר במשרד האוצר אמר כי מדובר במניפולציה זולה של דורי. אותו גורם, שביקש להישאר בעילום שם, אמר: "תקציב החינוך גדל במיליארד שקל, כאשר חלק גדול ממנו מיועד לבניית כיתות. הצעת התקציב כוללת גם תוספת של 100 מיליון שקל למים ו-700 מיליון שקל לתשתיות תחבורה. דורי עשה קומבינה, לקח כמה סעיפים, כמה סעיפים מהתקציב הוא השמיט, והנה הוא מספק הוכחה. בנוגע לסעיף הסיוע לדיור, האם הוא בדק בכלל אם יש ביקוש ומה קורה בבנקים למשכנתאות? כל עיתוני הנדל"ן מלאים בידיעות על חוסר ביקוש בשוק".

דובר משרד האוצר מסר בתגובה לדבריו של דורי: "חל גידול משמעותי בתקציב לתשתיות, ונשמח להפנות את תשומת ליבו של מר דורי לסעיפים הרלבנטים".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully