וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרקליטות לרב העיר חולון: תתפטר מתפקידך - והתיק הפלילי ייסגר

23.12.2015 / 8:45

פרקליטות מחוז תל אביב הציעה לרב אברהם יוסף לסגור את התיק שבו הוא חשוד בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים אם יתפטר מתפקידו. גורם המעורה בפרטים: "הוא לא יענה לבקשה שמשמעותה סיום מפעל חייו"

הרב אברהם יוסף, רבה הספרדי של חולון ובנו של הרב עובדיה יוסף, דצמבר 2010. ויקטור מזוז- סוכנות הידיעות 24,
כנראה יסרב להצעה. הרב יוסף/ויקטור מזוז- סוכנות הידיעות 24

פרקליטות מחוז תל-אביב הציעה לאחרונה לרב אברהם יוסף, רב העיר חולון ובנו של הרב עובדיה יוסף, הסכם לפיו התיק הפלילי נגדו ייסגר אם יפרוש מתפקידו כרב העיר - כך נודע לוואלה! NEWS. הרב, החשוד בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בחשד שקידם את כשרות בד"צ "בית יוסף" שנמצאת בבעלות משפחתו, יסרב ככל הנראה להצעה. גורם המעורה בפרטים ציין כי "מדובר ברף נמוך מאד של עבירות" שלטענתו לא יובילו לעונש משמעותי. הגורם הוסיף: "הרב לא יענה לבקשה שמשמעותה סיום תפקיד שהוא למעשה מפעל חייו, כשלא דבק בו רבב".

באוגוסט 2014 הודיעה הפרקליטות לרב יוסף כי פרקליט המדינה שוקל את העמדתו לדין בכפוף לשימוע. הרב חשוד כי הפלה לרעה בד"צים אחרים אשר נתנו השגחה לעסקים לממכר בשר בעלי כשרות "מהדרין" בחולון ובאור-יהודה.

יוסף מכהן כרב העיר חולון מאז 1998 ועד עתה. בשנים 2008-2011 מונה כממלא-מקום רב העיר אור-יהודה ואחראי הכשרות בה בעקבות מותו של רב העיר המקומי. בד"צ בית יוסף הוא בד"צ פרטי, הרשום כחברה, ומצוי בבעלות משפחת הרב יוסף. בד"צ העדה החרדית ובד"צ הרב לנדאו מזוהים עם העדה האשכנזית במגזר החרדי, ומחירי הבשר בהכשרים אלה יקרים משמעותית ממחירי הבשר בהכשר בד"צ בית יוסף ובד"צים אחרים המזוהים עם הזרם הספרדי-חרדי, כשרוב ציבור צרכני הכשרות בחולון ובאור-יהודה הוא ספרדי.

הפרקליטות: הרב מנע תחרות חופשית בעסק

לדברי הפרקליטות, מחומר הראיות עולה כי מתחילת כהונת הרב יוסף כרב העיר חולון הוא הנחה את הכפופים לו, בכתב ובעל-פה, כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון המבקשים לקבל תעודת כשרות "מהדרין" מהרבנות, חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד - בית יוסף, העדה החרדית או הרב לנדאו. כאשר מונה יוסף כממלא-מקום רב העיר אור יהודה, הוא מסר הנחיה זהה לכפופים לו. משמעות הנחייתו של הרב הייתה חיובם של בעלי עסקים בתשלום לאחד משלושת הבד"צים כתנאי לקבלת תעודת מהדרין מהרבנות, בעוד שקודם לכן לא הייתה כל הנחיה מגבילה כאמור, ובפועל פעלו בערים בד"צים נוספים.

בהתאם לכך, ניתנה הודעה לבעלי עסקים בחולון ובאור-יהודה כי עסק לממכר בשר אשר לא ימלא אחרי ההנחיה, לא יקבל תעודת כשרות מסוג "מהדרין" מהרבנות. הרב יוסף ידע כי בשל מאפייני ציבור צרכני הכשרות בחולון ובאור יהודה, שרובו ספרדי, ובשל הפער במחירי הבשר בין שלושת הבד"צים, יעדיפו בעלי העסקים את בד"צ בית יוסף, השייך למשפחתו.

כתוצאה מההנחיה, החלו בעלי העסקים, בלית ברירה, לשלם דווקא לבד"צ בית יוסף עבור תעודת הכשרות וההשגחה הנוספת. במעשיו לכאורה, מנע הרב תחרות חופשית בעסקי הבשר בחולון ובאור יהודה, ובכך פגע פגיעה כלכלית בבעלי העסקים כדי לקדם מבחינה עסקית את הבד"צ השייך למשפחתו.

בנוסף, במהלך כהונתו של הרב יוסף כרב העיר חולון, מונו שני מפקחים המועסקים ברבנות חולון וכפופים לו כמפקחי כשרות מטעם בד"צ בית יוסף, ועסקו בשני העיסוקים במקביל. המפקחים קיבלו שכר משני המקומות בידיעתו ובאישורו של הרב יוסף. בגין הפעולות המתוארות לעיל נשקלת העמדת הרב לדין בשתי עבירות מרמה והפרת אמונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully