דירת מסתור ומטען במנוע: המתנקש של דומרני חושף את תכנית הרצח

"איך שהם יורדים, לחכות עם כלי, דופק שתיים ביחד, בום טראח, עולה על אופנוע ובורח". שניר וזאנה, מאנשיו של שלום דומרני, קיבל לכאורה הזמנה לרצח מהבוס, אך לא ידע שהוא חושף את תכניתו לעיני המצלמות שנשתלו בדירתו של עד המדינה. בלעדי לוואלה! NEWS: הסרטונים המפלילים

עריכה: ניר חן

"זה יהיה פיגוע טרור, זה יירשם בספרייה, כי אנחנו באנו לעשות שני ציפורים במכה", שניר וזאנה, אחד מאנשי השטח בארגונו המשומן של שלום דומרני, לא חסך במילים. מבחינתו, הדרך לטפל בסכסוך המר בין בני שלמה לבין הבוס הגדול שלום דומרני היא להראות נוכחות באמצעות מטען חבלה גדול, שיסופק על ידי ארגון הפשיעה של האחים לביא ברחובות. וזאנה לא האמין כי איש שיחו הוא לא אחר מאשר ע', עד המדינה שהתקין מצלמה נסתרת בביתו שתיעדה כל שיחה שהשניים קיימו, בעוד הוא חושב שמדובר בסך הכול בשיחת תכנון עם חברו לחיסול. המצלמות הנסתרות שהפעיל עד המדינה בדירתו ונחשפים לראשונה ב"וואלה" חדשות, מביאים להצצה חד פעמית לפעילות הענפה של ארגון הפשיעה של שלום דומרני - מהסכסוכים בין הכנופיה הגרוזינית והכנופיה המרוקאית ועד לסכסוך הגדול בין דומרני לראש ארגון הפשיעה בני שלמה. "אמרתי לו אם אפשר שלוש קילו, הוא התחיל לצחוק", אמר וזאנה לע' והתייחס לדיל שסגר עם אנשי דומרני בקשר לאספקת חומר נפץ.

הרקע להצצה הנדירה לשעות של הקלטות היא בהמשך לסידור של דירת מסתור שסיפק דומרני לע', שנדרש לחסל את יוסי קריחלי, אחד ממנהיגי הכנופיה הגרוזינית. זמן קצר לפני החיסול, הגיע הבינגו לחוקרי ימ"ר לכיש. עד המדינה החליט להגיע אליהם ולפתוח את הכול. ע' מספר בחקירותיו כי זמן קצר לאחר חיסולו של אחד מחברי הכנופיה הגרוזינית, מנשה מאור, קיבל ע' הוראה משלומי בסה, אחד מנאמניו של דומרני, לשכור דירת מסתור לע', בה גם שהה וזאנה. בתגובה, במשטרה דרשו: תתקין מצלמה נסתרת בדירת המסתור שסיפקו לך אנשי דומרני ותתחיל להקליט. המצלמה הנסתרת עבדה שעות נוספות. היא תיעדה מפגשים ותכנונים של ע' עם שלומי וזאנה ועוד חיילים נוספים. השניים שהו יחד בדירה ושיחותיהם גלשו אל תוך הלילה.

בהאזנות הסתר משוחחים השניים על כל דבר אפשרי ובאופן חופשי לחלוטין, ללא פילטרים וללא קודים. תמלילי השיחות וסרטוני המצלמה הנסתרת, מפורסמים בלעדית על ידי וואלה ניוז, חושפים את האופן בו מתנהל ארגון הפשע של דומרני, את ההזמנה לרצח שנעשתה במחשכים וטפח מהדרך בה המשטרה נלחמת בפשע המאורגן.

(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"הייתי אצל שלום לפני יומיים", נשמע וזאנה אומר במהלך הפגישה עם ע' בדירת המסתור. "מה הוא אומר?", שואל אותו ע'. "'שמע, אתה יודע שניר, אני יודע שבאו עליך בבית הסוהר. מסדר את זה אישית'", מצטט וזאנה את דברי דומרני.

ע': "מי?"

וזאנה: "הוא מסדר את קריחלי. הוא רוצה לסדר אותו ואת דפס, לא מעניין אותי יותר מאף אחד".

ע': נו ברור, מה?"

וזאנה: "תראה היום אני נעול, אני ישן לו מתחת לבית למצלמות אחי. אני אלך לרחובות (לאחים אופיר ועמוס לביא, י"א) אני אביא כאלו אחי (מסמן עם היד תנועה של אקדח) וזהו אחי. אתה יודע מה אומר לי השחור (כינויו של דומרני, י"א)? הוא אומר לי 'יסתדר בעזרת ה', אם תעזור לי, באיזה משהו, אני אעזור לך הרבה בחיים. אמרתי על עצמי שאחרי זה אני יכול לבוא לאשדוד לבוא לטייל בסבבה, הוא אומר לי 'אל תדאג, תטייל באשדוד בסבבה, גם אם צריך, אני אבוא איתך כל יום לאשדוד. אמרתי לו תסדרו לנו אופנוע טוב".

ע': "הם רואים את אשדוד בתור קוץ אחושרמוטה, גם שלום וגם עמוס. קוץ אחורשרמוטה בתחת".

וזאנה: "אני אגיד לך איך זה נהיה עכשיו. עמוס חבר שלהם, יום אחד הגיע אחי, פיצצו אותו דאטו, שבר אותו, שבר לו אזיקים על הראש אחי. פתח לבן אדם את התחת".

"המשטרה עשתה לנו סכסוכים", אומר וזאנה לע'. "לוורו (אנדריי, אחד מנאמניו של דומרני י"א) היה סכסוך עם שלום. מה המשטרה עשתה? עשתה סכסוכים של שלום, של לביא (ראשי הארגון מרחובות, האחים אופיר ועמוס לביא י"א) ושל יוסי (יוסי אדרי, מנהיג הכנופיה המרוקאית, י"א). יוסי כאילו נהיה ראש כנופיה, כמו ראש ארגון. לביא כנופיה, יוסי ארגון, ואבי (אבי ביטון, יד ימינו של דומרני, שנפצע בניסיון חיסול בשלהי 2013, י"א) אין לו כלום. יש לו רק סכסוכים".

בשלב כלשהו בסרט, נראה עד המדינה מביא אקדח דמה שבו צויד על ידי המשטרה, ומראה כיצד להשתמש בו ליד וזאנה. בשלב זה, מתחילים השניים לשוחח על התכנית, לכאורה, לחסל את קריחלי מנהיג הכנופיה הגרוזינית, שהחל לשתף פעולה עם בני שלמה ואדם דפס. "אני גומר על שניהם", אומר וזאנה לע'. "זו המטרה האישית שלי, תן לי לסיים עם זה, אני רק הולך אישי".

עוד באותו נושא

"דומרני נתן לי 15 אלף שקל כדי לרצוח את הכנופיה הגרוזינית"

לכתבה המלאה
"הוא אומר לי 'יסתדר בעזרת ה', אם תעזור לי, באיזה משהו, אני אעזור לך הרבה בחיים'". דומרני (צילום: דייב בוימוביץ')

לפי עדותו של עד המדינה, סטיב אקריש, עוד אחד מנאמניו של דומרני, ודומרני עצמו, היו אמורים לספק מטען חבלה מ"מהנדס" ארגון דומרני, אדי מכלוף. השניים חיכו לאותו המטען בדירת המסתור, וכפי הנראה, ארגון דומרני רצה להפעיל מטען גדול ביותר. בשלב זה, אומר ע': "אתה הולך מחר לשלום, אתה אומר להם ע' רוצה רק את המטען הזה. אתה הולך לסטיב, אל תלך בבאסה, אתה הולך אליו, תגיד לו אני רוצה רק את המטען. תגיד לו, ע' אמר לי יש לנו אופנוע, הכול מוכן. תגיד לו אני צריך דחוף מטען'. תגיד לו עכשיו שלח איתי אחד הילדים שלך, תגיד לו איפה אתה שם לי אותו, שידפוק לי טלפון, יגיד הכול בסדר, אני בא לקחת. תגיד לו יש איזה אירוע בן זונה כולם שמה, אנחנו נותנים להם מבצע אחושרמוטה".

וזאנה: "אני מכניס להם אותו בתוך המנוע. אבל אתה לא מבין, אתה יודע מה יקרה פה עכשיו. שלום יראה אותי עוד הפעם הוא יאמר לסטיב, 'למה הבאת אותו לפה".

ע': "מה הקשר? לא יגיד כלום".

וזאנה: "יתעצבן אחי. אמר להם 'זה ילד, מה אתם מטומטמים'".

ע': "תגיד לו אני באתי ואני הייתי עם ע' ואנחנו רוצים רק את המטען. תגיד לו, מתי המטען מוכן? תגיד לו אתה שם את זה פה, אנחנו כבר נסדר את האופנוע, נלך אני ואתה נקפל".

בשלב זה, כחלק מניסיון לחשוב על רעיון יותר יצירתי, אומר ע': "יש לי רעיון עוד יותר טוב, איך שהם יורדים, לחכות להם, עם כלי, דופק שתיים, רצים למכונית, הבנת? שתיים ביחד. אחד לזה, אחד לזה ואז למשוך. אני בא, עוצר לך בדיוק ליד הקיוסק, לא נותן לך בכלל לרדת או ללכת ברגל, באופנוע, בום טראח, עולה על אופנוע, אני בורח. זהו, שום דבר".

ע' ושניר ואזנה משוחחים בדירת המסתור כפי שתועדו במצלמה הנסתרת (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

לאחר מספר ימים, ולאחר קבלת ההוראות על תצפיות לאדם דפס ויוסי קריחלי, נפגשו ע' וזאנה שוב בדירה. כהכנה לקראת ביצוע החיסול, הורה דומרני על ציוד אנשי הארגון בשני כלי רכב: מאזדה 2 ומאזדה 6. "מה עם האוטו נשמה שלי?", נשמע דומרני בהאזנות סתר יקרות מפז ונדירות, שיורטו על ידי המשטרה. "הביאו לי סקודה בנזין במקום סולר", עונה לו אחד מאנשיו.

דומרני: "כמה מכוניות?"

האיש עונה: "הבאתי לך מאזדות, הכול בסדר".

בשיחה נוספת, נשמע דומרני שואל שוב בנוגע לכלי הרכב שצפויות לשמש כתצפית, שנשכרו בחברת השכרה לצורך המשימה: מה עם המאזדה 2?" שאל דומרני את החייל. "הנה היא על גרר, היום תהיה".

דומרני: "היום".

שיחה נוספת אותה יירטו במשטרה מרמזת על הכוונות לקראת חיסולים, שהוטחו בפני דומרני בעת חקירתו. באחת השיחות, מתקשר לדומרני חברו שלו המכונה "בונקר". "בונקר" לא מהסס להגיד לדומרני על ביצוע ההכנות ועל הטיפול ה"טוב" שאנשיו ביצעו בשטח. "החבר שלי סידר את הכול, מחכה רק לאוקיי מאיתנו", נשמע "בונקר" אומר לדומרני. דומרני בתגובה, שיודע שהמשטרה מאזינה לכל שיחה שלו, משיב: "אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל אני אענה לך עוד מעט, טוב אח שלי?".

בלשי המשטרה עורכים חיפוש בביתו של דומרני (צילום: צילום מסך)

לאחר מספר ימים, ולאחר קבלת ההוראות על תצפיות לאדם דפס ויוסי קריחלי, נפגשו ע' וזאנה שוב בדירה. כהכנה לקראת ביצוע החיסול, הורה דומרני על ציוד אנשי הארגון בשני כלי רכב: מאזדה 2 ומאזדה 6. "מה עם האוטו נשמה שלי?", נשמע דומרני בהאזנות סתר יקרות מפז ונדירות, שיורטו על ידי המשטרה. "הביאו לי סקודה בנזין במקום סולר", עונה לו אחד מאנשיו.

דומרני: "כמה מכוניות?"

האיש עונה: "הבאתי לך מאזדות, הכול בסדר".

בשיחה נוספת, נשמע דומרני שואל שוב בנוגע לכלי הרכב שצפויות לשמש כתצפית, שנשכרו בחברת השכרה לצורך המשימה: מה עם המאזדה 2?" שאל דומרני את החייל. "הנה היא על גרר, היום תהיה".

דומרני: "היום".

שיחה נוספת אותה יירטו במשטרה מרמזת על הכוונות לקראת חיסולים, שהוטחו בפני דומרני בעת חקירתו. באחת השיחות, מתקשר לדומרני חברו שלו המכונה "בונקר". "בונקר" לא מהסס להגיד לדומרני על ביצוע ההכנות ועל הטיפול ה"טוב" שאנשיו ביצעו בשטח. "החבר שלי סידר את הכול, מחכה רק לאוקיי מאיתנו", נשמע "בונקר" אומר לדומרני. דומרני בתגובה, שיודע שהמשטרה מאזינה לכל שיחה שלו, משיב: "אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל אני אענה לך עוד מעט, טוב אח שלי?"

מנהל קרב דמים ארוך עם ארגונו של דומרני. בני שלמה (צילום: ניב אהרונסון)

בהקלטות נשמע כיצד דומרני דואג לאנשיו שנעצרו על ידי המשטרה לערבות כדי לשחרר אותם ממעצר. "מה קורה איתך תגיד לי", נשמע דומרני משוחח עם אחד מאנשיו. "וואלה עכשיו דיברתי עם וטורי (אבי וטורי, יד ימינו של דומרני בימים אלו, י"א)"

דומרני: "עוד לא סיימת?"

החייל: "וואלה שלוש שעות ישבנו בחדר המתנה כמו איזה לא יודע מה".

דומרני: "מי זה? אייל הזה? לא מתבייש? אמר לי עשר דקות".

החייל: "זו תחנה של מסובים, עד שהתקשרו למסובים, בסוף הרחקה מנתניה ל-14 יום".

דומרני: "תגיד לו מראש, 140 יום".

כדי לבצע את הכנות השטח, נשמעו ע' ו-וזאנה בשיחות מעניינות על אודות התצפיות שהם ביצעו לבית של אדם דפס ויוסי קריחלי. בתוך דירת המסתור נשמעים השניים משוחחים על ההכנות המקדימות וסדר יומם של השניים: "הדבע הזה מגיע מכל הכיוונים" נשמע וזאנה אומר לע'. "באתי מאחורה, דרך הבית, נכנסתי, ישבתי בעץ, חושך, כיבו את האורות כבר, עשיתי סיבוב בעיר, חזרתי עוד פעם לבלוק של אדם, בחנייה שאמרת לי לא רואים ממש טוב. מה עשיתי? ממול יש בניינים ארבע קומות. נכנסתי בעצים אני עומד ככה, אני קולט את הבן זונה הזה לבד עם הטימקס נכנס לחנייה, אני רואה אותו יוצא לכיכר, מסתכל, "וום" עולה לבית. אחרי זה נכון המרפסת שלו על הכיכר? זו עם המצלמה עם האור? אני רואה אותו עומד ככה, מסתכל, פתח את התריס, נכנס. האוטו של דפס חנה על הכביש, סקודה סופרב".

ע': "בכביש הזה בין הבניין לי"א?"

וזאנה: "לא, סבתא של יוסי קריחלי. וואלה, עשיתי היום תשתית, קלטתי הכול, זהו, מוכן".

ע'. "בסדר".

"דופק טוסטוס של שליח פיצה, עוצר לו ליד האופנוע, עם אופנוע של שליח פיצה הוא לא יחשוד". ע' ושניר וזאנה (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

אחרי תיאור המעקב, עובר וזאנה לתיאור הדרך שבה הוא מתכוון לבצע את החיסול. וזאנה: "באמא שלי, אם אני מצליח להביא אותו יושב על הכיכר, איך שהוא מסיים את הכיכר, נכנס באמא שלו, הוא לא יכול לנסוע מהר בכיכר. הוא לא עובר את הארבעים חמישים בכיכר. טימקס יפה יש לו הזונה, איך התקדם ככה".

ע': "כוס אמ-אמא שלו"

וזאנה: "הוא התימני הזה מת! מת! הולך, דופק טוסטוס של שליח פיצה, עוצר לו ליד האופנוע, עם אופנוע של שליח פיצה הוא לא יחשוד"

ע': "לא עברת על יוסי קריחלי?"

וזאנה: "בעיה אחושרמוטה שם. הוא בעיה, לא רציתי לטייל יותר מדי. בעיה לשבת שם בקיוסק לתצפת"

ע': "מי מכיר אותו בכלל. אתה הולך שם על המדרכה ועוצר חמישים-שישים מטרים. אנחנו נבוא עד הקיוסק, אנחנו נחנה בהתחלה של הכביש, תדפוק פרסה, אתה בא לו בריצה, הוא לא רואה אותך, הבנת?"

השיחות לא נסובו רק סביב הסכסוך המר בין דומרני לבני שלמה ועל מזגו של דומרני. באחת השיחות עלה גם ניסיון חיסול מצד אסיר ערבי בעת שדומרני שהה בכלא: "פעם בוהנם (אסיר ערבי) שם מטען לשלום" אומר ע'. "שלום תופס אותו, חותך לו עצם עצם מהגוף".

עו"ד שרון מילר, בא כוחו של אחד הנאשמים בתיק "בלוק חוסם" מסר בתגובה כי: טענתי עוד בתחילת הפרשה, ואני טוען זאת עכשיו, מדובר בכתב אישום שנולד בעוולה, תוך שעד המדינה מספר על פשעים שהוא ביצע, ומייחס אותם לאנשים אחרים. עוד לפני שהחלו הדיונים בתיק, כבר צצות בעיות אמון בעד המדינה.

בא כוחו של דומרני, עורך הדין רועי אטיאס מסר בתגובה: "פעם ראשונה בכל שנותי כסניגור שאני נתקל בתיק כל כך ספקולטיבי ומופרך מבחינה ראייתית. אני אומר בפירוש שאין דינו של דומרני כדין אדם אחר. במקרה שלו כל האמצעים כשרים והאובססיה של המשטרה להרשיע אותו במעשי אחרים עולה ותעלה למדינה ביוקר. ללא קשר למהותו, לנסיונות הרצח הללו דומרני אינו שייך. שום דבר בחומר הראיות אינו מצביע על כך דווקא על ההיפך מכך. אני סבור שאין בית משפט שירשיע אותו בסיפור הבדים הזה. באשר לסוגיית הרב יאשיהו פינטו, חשתי אישית צער וכאב ממה שפורסם. הרי כל בר דעת שומע שאין שום דבר פסול באמרות הללו. זו הכפשת שמו של צדיק נטול נגיעות - ורכוש - לגמרי, ממשיך דרך של עשייה ציבורית ורוחנית בת מספר דורות".

תגובת עורכת הדין ליה פלוס מצוות ההגנה של דומרני: "ההגנה סבורה, כי אין בחומר המצולם בדירה כדי להוות ראיה מרשיעה וקבילה כנגד מי מהשמות המוזכרים בקלטת. המדובר בשאלה משפטית שתידון בפתח ההליך המשפטי וככל שהדבר מתייחס לנאשמים בתיק דומרני, לא ניתן יהיה לבסס הרשעה על בסיס החומר האמור".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully