וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפיגוע בדיזינגוף סנטר: הופחת לשליש עונשו של מסיע המחבל

15.11.2000 / 8:57

מדובר בערבי-ישראלי שנידון תחילה ל-30 שנה ואתמול קוצר עונשו ל-10 שנים; בפיגוע נהרגו 13 בני אדם; הפחתת העונש - בעקבות ראיות סודיות שנחשפו רק לאחרונה ; הוא צפוי להשתחרר בעוד שנה וחצי

בית המשפט העליון הפחית אתמול בצורה דראסטית את עונשו של אזרח ישראלי-ערבי שהבריח לישראל את המחבל הפלסטיני שביצע את הפיגוע בדיזנגוף סנטר בשנת 96'.

בעקבות ראיות שלא נחשפו, שהוגשו בערעורו של האיש, הופחת העונש מ-30 שנה לעשר שנים בלבד. ייתכן שקיצור העונש נובע מכך שלגורמי הביטחון היה מידע שיכול היה למנוע את הפיגוע, אך לא נעשה בו שימוש.

13 אנשים נהרגו ו-15 נוספים נפצעו בפיגוע במרץ 96 ליד דיזנגוף סנטר. לאחר הפיגוע נעצר נהג המשאית סעיד סולימאנה מהכפר מנשיה זבידה בצפון הארץ. הוא הואשם בהברחת המחבל, למרות הסגר. בית המשפט קבע שהיה מודע לכך שה"טרמפיסט" עומד לבצע פיגוע.

חשיפת הראיות החדשה באה בעקבות דרישתו של עורך הדין של סולימאני, אביגדור פלדמן. ראיות אלה נאסרו לפרסום, אך פלדמן הגדיר את השינוי הגדול בעונש כ"מחדל משותף" של שר הביטחון דאז, ופרקליטות מחוז הצפון, שהסתירו את הראיות בניגוד לחוק.

בערעור הופחת האישום מסיוע לרצח וסיוע לחבלה בכוונה מחמירה, לגרימת מוות ברשלנות ובכניסה לישראל בניגוד לחוק. הנאשם הודה בהאשמות אלה.

בעקבות הפחתת העונש צפוי סולימאני להשתחרר מהמאסר בעוד כשנה וחצי, לאחר הפחתת שליש מתקופת המאסר.


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully