וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק מתכנן: קודם ממשלת חירום - אחר כך ממשלת אחדות

15.11.2000 / 8:38

ממשלת החירום תכלול את ש"ס ויהדות התורה; ברק יתפשר על חוק טל והרפורמה האזרחית; במידה ויגיע למסקנה כי אי אפשר להגיע להסדר עם הפלסטינים, ינסה ברק לצרף את הליכוד לממשלת אחדות; הליכוד דחה את העלאת הצעות החוק לפיזור הכנסת

ראש ממשלת ישראל, אהוד ברק, מתכוון להגביר את המהלכים לכינון ממשלת חירום.

מעריב כותב הבוקר כי לדברי בכיר במפלגת העבודה, לאחר הקמת ממשלת חירום, ינסה ברק להקים ממשלת אחדות בשיתוף הליכוד. זאת, במידה ויתברר כי לא ניתן להגיע להסדר עם הפלסטינים. במקביל, פורסם היום כי ברק עשוי לנסות ולהגיע להסכם עם הפלסטינים, אשר לא יכריז על קץ הסכסוך בין העמים.

נראה כי על רקע הבהרות האמריקאים, על פיהן צירופו של יו"ר הליכוד אריאל שרון לממשלה, יפורש בארה"ב כהחלטה ישראלית להפסקת המו"מ עם הפלסטינים, ינסה ברק להקים ממשלת חירום עם ש"ס ויהדות התורה.

במקרה כזה יתפשר ברק בסוגיית חוק טל והרפורמה האזרחית, בתמורה לרשת ביטחון ממפלגות אלה. ח"כ משה גפני מיהדות התורה אישר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי אכן מתקיימים מגעים, אולם לדבריו, אין בכוונת יהדות התורה לתת לברק רשת ביטחון. ח"כ יוסי פריצקי משינוי אמר לגלי צה"ל, בהתייחסותו לחוק טל, כי "תמורת שלטון מוכן ברק לחוקק חוק שיפלה בין דם לדם".

בליכוד הביעו אתמול התנגדות להצטרפות לממשלת ברק, לאחר ש"השפיל" את הליכוד לפני כשבועיים, כשהעדיף את ש"ס. בין הליכוד לש"ס קיימת לאחרונה מתיחות על רקע כוונת ש"ס להעניק לברק רשת ביטחון.

מאות פעילי ליכוד הפגינו אתמול מול ביתו של יו"ר ש"ס, אלי
ישי. ככל הידוע, אתמול סוכם בין ח"כ ישי לח"כ ישראל כץ מהליכוד כי תנועת ש"ס תצטרף בסוף החודש לקריאה הראשונה בהצעת החוק להקדמת הבחירות, שתועלה בסוף החודש.

הליכוד לא יעלה בשבוע הבא את ההצעות החוק לפיזור הכנסת, כפי שהתכוון לעשות. יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ייכנס בשבוע הבא התייעצות כדי לבדוק האם דרוש רוב רגיל להעברת החוק או שיש צורך ברוב מיוחס. הארץ כותב הבוקר כי סיעת "ישראל אחת" מתכוונת לעתור לבג"ץ אם לא תתקבל עמדתה כי דרוש רוב של 61 חברי כנסת לפיזור הכנסת, גם בהצבעות המוקדמות.

אמש התאספו חברים מסיעת הליכוד באוהל מחאה, בו קראו להגביר את המאמצים להפלת ברק.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully