וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העולם הערבי: שונאים את ארה"ב - אוהבים את אמריקה

8.10.2002 / 0:04

סקר שנערך בקרב 8 מדינות ערביות העלה: הרוב תומך בחופש ובדמוקרטיה בארה"ב, אך לא סובל המדינה באופן כללי; עורכי המחקר: זו לא גישה אנטי מערבית: צרפת וגרמניה קיבלו רייטינג גבוה

סקר שנערך בקרב שמונה מדינות ערביות מעלה כי העולם הערבי אוהב את החופש האמריקאי ואת הערכים הפוליטיים - אבל לא אוהב את ארה"ב באופן כללי. ב"וושינגטון פוסט" דווח כי נתון בולט מהסקר הוא מורת רוח גבוהה ממדיניות הממשל לעולם הערבי.

את הסקר ערכה חברת "דעת הקהל זוגבי אינטרנשיונל", בנוגע לגישה ולדעות העולם הערבי כלפי ארה"ב. מחברי המחקר, אמרו כי השקפת הערבים לא משקפת "רגש אנטי מערבי", וציינו כי צרפת, קנדה, גרמניה ויפן זכו ל"רייטינג" גבוה יחסית מבחינת האהדה אליהן. המדינות הכי פחות אהודות היו ארה"ב, בריטניה וישראל.

עורך המשאלים ערך ראיונות פנים מול פנים באביב האחרון בקרב 3,800 מבוגרים בלבנון, ירדן, כווית, סעודיה, איחוד האמירויות הערביות, מרוקו, מצרים וערביי ישראל. כל אחד נשאל 29 שאלות לגבי ערכים, השקפות, רגשות, מצב רוח ועוד. תוצאות המחקר, שסובסדו על ידי קרן סעודית, פורסמו בסוף השבוע האחרון.

הסכסוך הפלסטיני הפך לנושא אישי

רוב הנשאלים בכווית, מצרים לבנון וסעודיה, למשל, הגיבו באהדה רבה למה שהשאלון כינה "רוח החופש והדמוקרטיה של ארה"ב". גם היכולת הטכנולוגית האמריקאית ותרבותה זכו לציונים גבוהים. בכל ארבע המדינות האלה, פחות מעשרה אחוזים הביעו שביעות רצון ממדיניות ארה"ב כלפי העולם הערבי.

לדברי החברה שעורכת את הסקר, העניין הפלסטיני "הפך להיות נושא אישי". לדבריהם, "הנושא קודם בחשיבותו לפני נושאים כמו כלכלת ארצם".

לגבי השאלה, "האם ארה"ב יכולה לשפר את יחסיה עם העולם הערבי ואיך?", רוב הנשאלים הגיבו כי על ארה"ב להפסיק את חוסר ההגינות הכללית וחוסר ההבנה לגבי העולם הערבי. בנוסף ציינו כי לארה"ב יש דיעה קדומה לגבי ישראל בסכסוך הישראלי-פלסטיני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully