וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פייסל חוסייני: "האינתיפאדה היא מלחמת העצמאות הפלסטינית"

15.11.2000 / 7:42

על רקע הפיוס בין ערפאת לחמאס, קורא חוסייני לחמאס ולג'יהאד האסלאמי להצטרף אל הרשות למאבק משותף נגד ישראל; מותח ביקורת על מדינות ערב שמעכבות הסיוע הכלכלי לפלסטינים. חאלד משעל: הפגישה עם עראפת מוכיחה כי החמאס מתואם עם הרשות הפלסטינית

מאת שי שריג

מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית, פייסל חוסייני, מדגיש כי האינתיפאדה הנוכחית היא "מלחמת העצמאות של העם הפלסטיני". בראיון לעיתון הערבי הבינלאומי "אל-חיאת" קורא חוסייני
לחמאס ולג'יהאד האסלאמי להצטרף אל אש"ף, לאור פגישת הפיוס שהתקיימה שלשום בקטאר, בין יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לראש הלישכה המדינית של החמאס, חאלד משעל.

חוסייני מותח ביקורת על הקצב האיטי בו מזרימות מדינות ערב את הסיוע הכספי לו התחייבו עוד בפסגה הערבית שנערכה בקהיר. לדבריו המו"מ עם הפלסטינים לא יחודש, עד אשר ישראל תסכים ליישם את החלטת האו"ם 242 במלואה.

בתוך כך אומר איש החמאס משעל לעיתון "אל-חיאת", כי הפגישה שהתקיימה שלשום בקטאר בינו לבין ערפאת, נועדה להעביר מסר כפול: מחד, להדגיש כי העם הפלסטיני מלוכד בשטח בלחימה מול ישראל. ומאידך, להוכיח את נכונות החמאס לעשות כל מאמץ אפשרי על מנת לתאם את דרכי הפעילות בשטח, אך בתנאי שהאינתיפאדה וההתנגדות "לכיבוש הישראלי" יימשכו.

עוד אמר משעל כי אין בכוונת תנועת החמאס להיאבק נגד הרשות הפלסטינית על הנהגת העם הפלסטיני, אלא "להמשיך במלחמת הג'יהאד כדי לשרת את העם הפלסטיני ולהגן עליו".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully