פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אסד לבכיר איראני: "מדינות האויב מגבירות את הסיוע למורדים"

   נשיא סוריה נפגש עם יועצו הבכיר של חמינאי ואמר כי מאז החל המבצע המשולב עם איראן וחיזבאללה, "מדינות האויב מסלימות את המצב". לפי דיווחים, טורקיה וערב הסעודית פועלות לחימוש האופוזיציה

   אסד לבכיר איראני: "מדינות האויב מגבירות את הסיוע למורדים"
   יוטיוב

   נשיא סוריה בשאר אסד שוחח היום (ראשון) עם עלי אכבר ולאיתי, יועצו הבכיר של עלי חמינאי, המנהיג הרוחני של איראן, וטען בפניו כי אויביה של מדינתו הגבירו את אספקת הנשק ואת המימון למורדים המתנגדים להמשך משטרו. זאת, לדבריו, מאז שהחל המבצע הצבאי לכיבוש מחדש של אזורים נרחבים, בסיוע של לוחמים מאיראן ומחיזבאללה. כלי התקשורת הרשמיים במדינה דיווחו כי אסד אמר ליועץ הבכיר שהתמיכה הצבאית שמקבלת מדינתו מאיראן ומרוסיה גרמו למדינות האויב, שבשמן לא נקב, "להסלים את המצב ולהגביר את המימון והציוד של הטרוריסטים".

   אסד הוסיף כי הבסת קבוצות המורדים הלוחמים במשטרו היא "תנאי מוקדם להצלחת של פתרון מדיני למשבר, אשר אותו יקבע העם הסורי". ולאיתי השיב לאסד כי מדינתו תמשיך לתמוך בסוריה, וכי "המלחמה בטרור היא מכריעה עבור האזור והעולם כולו".

   עלי אכבר ולאיתי, יועצו של המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי, עורך ביקור בסוריה ולבנון בעקבות ההתפתחויות האחרונות בסוריה ובעיראק. (צילום מסך)
   אסד בפגישה עם ולאיתי, מאי האחרון (צילום מסך)

   אתמול הודיע הצבא כי טורקיה הגבירה את אספקת הנשק והתחמושת לקבוצות המורדים בסוריה. כמו כן, גורם צבאי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס בשבוע שעבר כי שימושם של המורדים בטילי נ"ט אמריקניים מסוג TOW הולך וגובר. לדבריו, את הטילים מממנת ערב הסעודית והם מסופקים דרך טורקיה. עוד אמר הגורם כי לכלי נשק מסוג זה יש השפעה משמעותית בשדה הקרב.

   ריאיון של נשיא סוריה בשאר אסד לרשת טלוויזיה היושבת בהונג קונג, נובמבר 2015 (צילום מסך)
   הביע אופטימיות מהתקדמות הצבא. אסד בריאיון לרשת "פיניקס" בשבוע שעבר (צילום מסך)

   בשבוע שעבר התראיין אסד לרשת "פיניקס" היושבת בהונג קונג, הביע אופטימיות רבה בכל הנוגע להתקדמות כוחותיו בשטח בחסות התקיפות של רוסיה, והתייחס בחיוב למאמצים הבינלאומיים לפתרון המשבר במדינתו. "עכשיו אני יכול להגיד כי הצבא נוחל הצלחות כמעט בכל חזית. הוא מצליח להתקדם לכיוונים רבים ולאזורים נרחבים באדמת סוריה", אמר אסד

   לאחרונה התקיימה פגישה בווינה בין בכירים ממדינות העולם במטרה ליצור מסגרת לקידום הסכם השלום במדינה השסועה. הוויכוח המרכזי בין המדינות נוגע לעתידו של אסד: רוסיה מתעקשת כי על אסד להישאר בשלטון ולהשתתף בבחירות בסוריה, בעוד ארצות הברית ומדינות רבות מהמערב טוענות כי לא ניתן לפתור את המשבר כל עוד אסד בשלטון.

   אסד אמר בריאיון כי "זוהי זכותי" להתמודד בבחירות, אך ציין כי "מוקדם מדי" להגיד אם בכוונתו לעשות זאת. "זה תלוי בתחושותיי בנוגע לעם הסורי, כלומר, אם הם מעוניינים בשלטוני או לא", אמר. "אי אפשר לדבר כעת על משהו שיקרה אולי בעוד כמה שנים".