חרף האיסור על הפגנות בפריז: שרשרת אנושית ונעליים למען הסביבה

מצב החירום שהוטל על צרפת בעקבות הפיגועים בפריז אוסר על קיום הפגנות וצעדות. לקראת ועידת האקלים בבירה, בחרו פעילי סביבה בדרכים יצירתיות כדי להשמיע את קולם להשגת הסכם היסטורי להפחתת פליטת גזי החממה. צפו

סוכנויות הידיעות
29/11/2015
צילום: רויטרס, עריכת וידאו: שניר דבוש

פעילי סביבה בפריז לא הורשו היום (ראשון) להפגין למען השגת הסכם להאטת שינויי האקלים כמו מקביליהם ברחבי העולם. לכן, הם החליטו להציב נעליים ברחובות פריז, סימן לאזרחים שהיו אמורים לצעוד. הצעדה הגדולה שתוכננה לקראת ועידת האקלים הנפתחת היום בבירה הצרפתית נאסרה בשל מצב החירום שהוטל על צרפת לאחר הפיגועים שאירעו ב-13 בנובמבר וגבו את חייהם של 130 בני אדם.

כאמור, במקום ההפגנה בפריז, ערכו ארגוני סביבה צעדות מחוץ לצרפת במהלך סוף השבוע, והיום הונחו נעליים בכיכר הרפובליקה. מנהיגי שבטים מקבוצות ילידות שונות ברחבי העולם מתכננים לערוך טקסים שקטים ליד האזור שבו אירעו הפיגועים. הם הפצירו במנהיגים המתאספים לשיחות האו"ם להסכים להפחית את גזי החממה ולסייע למדינות עניות להתמודד עם ההתחממות הגלובלית.

עם זאת, למרות האיסור על הפגנות, רבים בפריז קוראים לפעולת מחאה בבירה. לפי ציוצים ופוסטים ברשתות החברתיות, מאות בני אדם יצרו שרשרת אנושית במרכז פריז והחזיקו בידיהם פוסטרים שעליהם נכתב "צדק אקלימי "ותשאירו את (דלק מאובנים) בקרקע".

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר

שרשרת אנושית בפריז:

יותר מ-140 מנהיגים מהעולם מתאספים בפריז לשיחות שמטרתן השגת הסכם להאטת ההתחממות הגלובלית. מזכ"ל האו"ם באן קי מון נועד הבוקר עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד כדי לדון עמו על הסוגיות הרלוונטיות. גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראש הממשלה בנימין נתניהו צפויים להגיע ביומיים הקרובים לפריז.

הוועידה, שתיפתח באופן רשמי מחר תימשך עד 11 בדצמבר, תאובטח על ידי כוחות ביטחון רבים בעקבות הפיגועים שאירעו בתחילת החודש. נציגים מ-19 מדינות מבקשים להשיג הסכם להפחתת גזי חממה כדי להגביל את ההתחממות הגורמת לעליית מפלס הים ולמזג אוויר קיצוני שמאיים על אוכלוסיות רבות בעולם.

ראש ארגון הסביבה Avaaz בריאיון ל-ClimateHome:

נעליים מונחות בפריז שבצרפת כסימן להפגנות שהיו אמורות להיערך לקראת ועידת האקלים, נובמבר 2015(צילום: AP)
נעליים מונחות בפריז שבצרפת כסימן להפגנות שהיו אמורות להיערך לקראת ועידת האקלים, נובמבר 2015(צילום: AP)
נעליים מונחות בפריז שבצרפת כסימן להפגנות שהיו אמורות להיערך לקראת ועידת האקלים, נובמבר 2015(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully