לא רק בכבישים: מערכת ניווט חדשה תביא אתכם עד לקבר

בבית העלמין האזורי תל רגב שבצפון נחנכה מערכת חדשה, שתסייע למבקרים לאתר מקומות קבורה. האפליקציה כוללת את שמות המתים וצילום המצבות. "שילוב הקדמה עם ההלכה"

  • תל רגב
  • ניווט
צילום: ערן גילווארג, עריכה: טל רזניק

מערכת לאיתור מקום קבורה והכוונת מבקרים עד למצבה החלה לפעול שלשום (חמישי) בבית העלמין האזורי תל רגב, המשרת את מטרופולין חיפה והקריות. בבית העלמין ישנם כ-40 אלף קברים. לדברי מנהל המקום, ישנה חשיבות רבה במתן השירות החדש, משום שבבית העלמין ישנם כבישים ומגרשי חנייה רבים.

מערכת הניווט פותחה על ידי חברת "יעל תוכנה", והיא פועלת על בסיס טכנולוגיית הענן של גוגל בשילוב מערכות מידע גיאוגרפיות (GIS). המערכת מתאימה לכל סוגי המכשירים הניידים והגישה אליה מתאפשרת באמצעות סריקת "קוד" שנמצא בשלטים רבים שהוצבו בבית העלמין ובעמדות מידע שמאפשרות הדפסת צילומים של המצבה ומפות הגעה לקברים השונים.

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

לכתבה המלאה
(צילום: ערן גילווארג)

בנוסף, ניתן להגיע למידע גם דרך אתר האינטרנט של מועצת בתי העלמין תל רגב. האפליקציה כוללת את שמות המתים וצילום המצבות, כאשר המשתמש יכול לבחור בתפילה בנוסח אשכנז או ספרד, לרבות אפשרות הוספת שם המת לצורך קריאת אותיות נשמה ואמירת פרקי תהילים.

בטקס חנוכת המערכת אמר השר לשירותי דת, הרב דוד אזולאי, כי "המערכת החדישה היא דוגמה כיצד ניתן לשלב את הקדמה עם ההלכה". עידן נוי מהחברה המפתחת אמר כי "מערכת הניווט לתל רגב הינה פרויקט חדשני, ייחודי ועתידני שהתחיל מרעיון חכם ויצירתי עד לשלבי היישום המוצלחים".

ניתן להגיע למידע גם באתר האינטרנט של המועצה (צילום: ערן גילווארג)
טקס חנוכת המערכת, שלשום (צילום: ערן גילווארג)

בשנה האחרונה אירעו מעשי ונדליזם רבים בבית הקברות תל רגב. ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר כי הורה לחבר את מצלמות האבטחה המותקנות בבית העלמין למוקד הבקרה החדיש של עיריית חיפה המאויש בתצפיתניות שעוקבות אחר המצלמות 24 שעות ביממה. אלה יאפשרו לתת מענה מידי לכל אירוע חריג ולמנוע השחתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully