וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קפריסין: שערורית סקס מאיימת על אחדות הכנסיה

14.11.2000 / 23:47

האם קיים ההגמון הכריזמטי יחסים הומוסקסואלים לפני 20 שנה, זו השאלה המעניינת את תושבי האי בימים האחרונים; אם ההאשמות נכונות, הוא יאלץ לפרוש; תומכיו: לבכירים בכנסיה יש ילדים לא חוקיים

קפריסין כמרקחה, האם ההגמון הכריזמטי, אתנאסיוס, ניהל מערכת יחסים הומוסקסואלית לפני 20 שנה? מבחינת הכנסיה האורתודוקסית, ההאשמות הן כבדות. אם יתברר שהן נכונות יאלץ ההגמון לפרוש מתפקידו, ולא יוכל להתמנות לתפקיד הארכיבישוף הראשי של קפריסין.

הארוע מאיים על אחדות הכנסיה בקפריסין. תומכי ההגמון אמרו שההאשמות הם חלק ממאמץ מכוון של מספר כמרים המעוניינים למנוע את מינוי ההגמון לארכיבישוף. כמו כן הם מאשימים בכירים בכנסיה בשוחד, וטוענים שלחלקם יש מספר ילדים לא חוקיים. לדעת התומכים, ההגמון הכריזמטי מהווה איום על הממסד הכנסייתי הוותיק, ולכן מנסים להעיף אותו.

הארכיבישוף של קפריסין קרא לפגישה של מועצת גדולי הכנסיה. ב-100 שנה האחרונות כונסה פגישה כזו רק שלוש פעמים. כרגע נמצאים באי כמרים מיוון הבודקים את העניין לעומק.

הכנסיה משחקת תפקיד מרכזי בחיי התושבים בקפריסין, והרבה מאמינים נכנסו להלם וזעזוע בעקבות הארועים האחרונים. הומוסקסואליות הותרה בקפריסין רק לפני שלוש שנים, למרות התנגדות הכנסיה. האי עדיין שמרני ברובו, ורוב ההומוסקסואלים נמצאים עדיין עמוק בארון.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully