וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפשרות לפסגה נוספת

14.11.2000 / 22:33

כך מעריך הערב בכיר בפמליית ברק; מחר בבוקר יכנס ראש הממשלה את הקבינט; הערכה: ערפאת מנסה לגרור את ישראל להסלמה כדי להכניס לאזור כוחות בינלאומיים; למרות זאת נמשך המאמץ לחידוש המו"מ; נשיא ארה"ב: ערפאת מעוניין בהסכם אך מתקשה להפסיק האלימות

למרות הדיבורים על תגובה אפשרית נגד הרשות הפלסטינית בעקבות סדרת הפיגועים אתמול ממשיכים הניסיונות להרגעת השטח וחזרה למשא ומתן. מקור בכיר בפמליית ראש הממשלה אמר הלילה כי ישראל אינה פוסלת פסגה נוספת לפני פרישתו של נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, מתפקידו.

קלינטון אמר לברק בשיחה ביניהם אתמול כי ערפאת מעוניין להגיע להסכם לפני פרישתו אך לא בטוח הם ערפאת מסוגל להפסיק את האלימות.

הדרגים המדיניים והביטחוניים שוקלים את אפשרויות התגובה של ישראל נגד הפלסטינים. ראש הממשלה, אהוד ברק, הודיע לאחר שנחת הלילה בארץ כי יכנס מחר בבוקר את הקבינט המדיני ביטחוני על מנת לבחון את אופן תגובתה של ישראל על פיגועי הירי אתמול בשטחים.

ברק קיבל הערב עידכון לגבי אחריות החמאס לפיגועי הירי אתמול בהם נהרגו ארבה ישראלים. במערכת הביטחון נמצא מידע הקושר את ביצוע שני הפיגועים לחוליה אחת מוכרת של החמאס.

גורם המקורב לראש הממשלה אמר כי סביר שיינקטו צעדי תגובה, אבל מדיניות ההבלגה לא תשתנה. הגורם הוסיף כי ערפאת מנסה לגרור את ישראל להסלמה כדי להכניס כוחות בינלאומיים לאיזור.

ראש המטה המדיני ביטחוני, דני יתום, אמר הערב כי הטענות לפיהן הדרג המדיני כובל את ידיהם של מפקדי הצבא. יתום אמר כי אם יחריפו העימותים בשטחים תבחן ישראל בקפדנות את תגובתה הצבאית.

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שב הערב לעזה ואמר כי המועצה המרכזית של אש"ף לא תתכנס מחר, ה-15 בנובמבר, לדון בסוגיית ההכרזה החד-צדדית על המדינה הפלסטינית. ערפאת דחה את טענות ישראל כי הרשות אחראית לאירועים האחרונים ואמר: "אנחנו לא אחראים להקצנה של האלימות". יו"ר הרשות קרא לישראל ליישם את ההסכמים ובמיוחד את הסכם שארם א-שייח' להפסקת אש.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully