וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל מגביל שהיית חיילים באזור רמת חובב

תמר נהרי

6.10.2002 / 18:06

היום התקיים בכנסת דיון במפגעי הריח הקשים מאזור התעשיה במקום; נציג צה"ל: חיילים באזור סובלים מבחילות והרגשה רעה; ראש מועצת רמת הנגב: להקים ועדת חקירה בנושא

בעקבות שורת התלונות על מפגעי הריח הקשים מאזור התעשיה של רמת חובב בקיץ האחרון, התקיים היום בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת דיון סוער בנושא המועצה התעשייתית באזור.

נציג צה"ל בדיון, אל"מ חיים בלומנבלט המשמש כרמ"ח תכנון אסטרטגי בפיקוד העורף, אמר כי בעקבות תלונות חיילים על מטרדי ריח קשים, בחילות והרגשה כללית רעה, הותרה בשלב זה שהיה זמנית של חיילים באזור למשך שלושה חודשים. לדברי בלומנבלט, צה"ל הקים צוות עצמאי לבדיקת הסיכונים המאיימים על חיילים המשרתים באזור, משום ש"הצבא מבקש לפעול במהירות".

במהלך הדיון דרש ראש מועצת רמת הנגב, שמואל ריפמן, למצוא פתרון לבעיית השפכים, לסגור לאלתר את בריכות האידוי - האחראיות לעיקר מפגעי הריח - ולהקים ועדת חקירה לבדיקת מחדלי הטיפול ברמת חובב. בנוסף דרש ריפמן את פיזור המועצה התעשייתית ומינוי ועדה קרואה מקצועית. ריפמן אמר בדיון, כי רמת חובב הינה מקור לריחות רעים חזקים בכל רחבי הנגב.

הדרישה: לבחון הרכב המועצה התעשייתית

בלהה גבעון מעמותת "נגב בר קיימא", אמרה בדיון כי "ברמת חובב נערכים ניסויים בבני אדם". לדבריה, "תושבי הנגב אינם יכולים לסבול עוד". היא הוסיפה כי לדעתה יש לתת לתושבים ייצוג גדול יותר במועצה.

בסיום הדיון הוחלט לפנות לשר הפנים, במטרה לבחון מחדש את הרכב המועצה התעשייתית רמת חובב, הכולל את נציגי מפעלי התעשיה באזור בלבד. בנוסף הועברו פניות גם למשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות והמועצה התעשייתית רמת חובב - בדרישה להשיב מה בכוונתם לעשות בזמן הקרוב כדי לפתור את בעיית הזיהום והצחנה ממפעלים שבתחומי המועצה.

בזמן הדיון נערך מחוץ למשכן הכנסת מיצג של אנשי ארגון מגמה ירוקה, שיצר האמן הסביבתי אמיליו מוגילנר. המיצג, שכלל "גופות" אדם עשויות מפגרי תרנגולות ש"פונו" מהשטח על ידי פעילים המצוידים בחליפות ביולוגיות - ביקש להתריע מפני האיום המוחשי שמגלם אזור התעשיה עבור תושבי הסביבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully