וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר תלמידים: ירידה באלימות במוסדות החינוך

6.10.2002 / 13:06

דו"ח ביניים של משרד החינוך: בשנת הלימודים תשס"ב היו פחות דיווחים על איומים, פציעות והחזקת סכין - לעומת תשנ"ט; יו"ר ועדת החינוך של מרכז השלטון המקומי: אנו רחוקים מן הרצוי

דו"ח ביניים של משרד החינוך מורה על ירידה בשיעור הדיווחים על אלימות במוסדות החינוך בישראל. הדו"ח, שמשווה בין מספר הדיווחים בשנת הלימודים תשס"ב למספרם בשנת תשנ"ט, מצביע על סימנים מעודדים בכל האמור לאלימות תלמידים כלפי חבריהם ואלימות מצד בית הספר כלפי התלמידים.

19 אחוזים מהתלמידים במוסדות החינוך היסודיים דיווחו בתשס"ב על איומים בדרך לבית הספר ובחזרה ממנו – לעומת 29 אחוזים בתשנ"ט. כמו כן נרשמה ירידה בדיווחים על פציעה והזדקקות לטיפול (14 אחוזים לעומת 10 אחוזים), ופחות תלמידים העידו כי ראו סכין בידי תלמיד אחר (29 אחוזים לעומת 21 אחוזים).

מגמה דומה נרשמה גם בחטיבות הביניים. ירידה נרשמה בדיווחים על סחיטה באיומים (8.5 אחוזים בתשס"ב לעומת 4 אחוזים בתשנ"ט); באיומים בשטח בית הספר (35 אחוזים לעומת 28 אחוזים); ופגיעה בסכין (6 אחוזים לעומת 3 אחוזים).

5% בחטיבות העליונות דיווחו על הטרדה מינית

בחטיבה העליונה המגמה היתה מעורבת. מצד אחד, 25 אחוזים דיווחו בתשס"ב על איומים בבית הספר – לעומת 26 אחוזים בתשנ"ט. מנגד, יותר תלמידים דיווחו על "מכות רצח" בבית הספר (5 אחוזים לעומת 3 אחוזים).

על אלימות מילולית מצד צוות בית הספר, דיווחו כחמישית מהתלמידים. כעשירית מהתלמידים דיווחו על איש צוות בית הספר שצבט, סטר, בעט או נתן מכת אגרוף. 5 אחוזים מהתלמידים בחטיבות העליונות דיווחו על הטרדה מינית של איש צוות.

יו"ר ועדת החינוך של מרכז השלטון המקומי, שמואל אבואב, אמר: "יש לברך על הירידה בממדי האלימות במוסדות החינוך, אך אנו רחוקים מאוד מן הרצוי. האלימות בבתי הספר עדיין קיימת. עלינו להשקיע משאבים ואמצעים על מנת למזער את תופעת האלימות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully